16 травня 2024 року кафедрою кримінального судочинства та аналітичної діяльності ННІ економічної безпеки та митної справи Державного податкового університету було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Економічна безпека: організаційно-правові, інформаційно-аналітичні та оперативно-розшукові засади».

Метою Всеукраїнської науково-практичної конференції був обмін науковими напрацюваннями та практичним досвідом, обговорення актуальних питань теорії та практики у сфері економічної безпеки.

Ключовими темами обговорення були економічна безпека як складова національної безпеки держави; кримінальне процесуальне та оперативно-розшукове забезпечення економічної безпеки держави; економічна злочинність як загроза економічній безпеці; світовий досвід забезпечення економічної безпеки; забезпечення економічної безпеки держави, регіону, підприємства: сучасні концепції, напрями та інструментарій.

Актуальність питань, які обговорювались, абсолютно очевидна. Адже економічна безпека є передумовою розвитку та життєдіяльності людини, громадянина, суспільства, вагомою складовою національної безпеки держави, від якої залежить стан захищеності держави, її цілісності та економічного розвитку. Обговорення цієї проблематики є запорукою запровадження європейських стандартів у сфері реалізації глобалізаційних процесів та трансформації економіки України, зародження нових ідей безпекознавства та усунення загроз вітчизняній економіці та державності.

Із вітальним словом до учасників конференції звернулися:

• Олександра СМІРНОВА – кандидат економічних наук, доцент, старший науковий співробітник, проректор з наукової роботи Державного податкового університету;
  • Дмитро ВЕНЦКОВСЬКИЙ – кандидат економічних наук, старший науковий співробітник, проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Державного податкового університету;
  • Олексій ДРОЗД – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, керівник Департаменту організаційного забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України;
  • Ростислав МАРЧУК – кандидат юридичних наук, доцент, директор ДЗПО «Академія фінансового моніторингу»;
  • Ольга ЛУКОВА – доктор філософії з економіки, заслужений економіст України, завідувач лабораторії економічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

У рамках пленарного засідання, наукову позицію стосовно тематики конференції представили визначні науковці з багаторічним досвідом роботи в державних, правоохоронних та контролюючих органах, науково-освітніх організаціях у сфері запобігання та розслідування правопорушень, які завдають шкоди фінансовим інтересам України.

Серед поважних гостей були присутні:

• Дмитро БЕЗЗУБОВ – доктор юридичних наук, професор, академік Міжнародної кадрової академії, завідувач кафедри конституційного та адміністративного права Юридичного факультету Державного університету інфраструктури та технологій (м. Київ);
  • Володимир ТЕРТИШНИК – доктор юридичних наук, професор, професор Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро);
  • Віктор ЧЕНЦОВ – доктор наук з державного управління, професор, голова Вченої ради, заслужений діяч науки і техніки України, перший проректор Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро);
  • Сергій КУДІНОВ – доктор юридичних наук, професор координатор проектів у сфері національної безпеки (ГО «Safe Ukraine 2030»), головний науковий співробітник (ДНУ «Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України») (м. Київ);
  • Сергій ПОГРЕБНОЙ – член наглядової ради ГО «Safe Ukraine 2030 (м. Київ);
  • Андрій УДОД – кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри кримінального права та кримінології Донецького державного університету внутрішніх справ (м. Кропивницький);
  • Олександр ГОТІН – кандидат юридичних наук, заслужений юрист України, адвокат, Інститут Національної безпеки (м. Київ);
  • Роксолана ГРЕЧАНЮК – доктор юридичних наук, доцент кафедри адміністративного права та судочинства Західноукраїнського національного університету (м. Тернопіль);
  • Любов НЕЦЬКА – кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри господарського, повітряного та космічного права Юридичного факультету Національного авіаційного університету (м. Київ);
  • Мирослав ГРИГОРЧУК – кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри адміністративного права, процесу та митної безпеки Державного податкового університету (м. Ірпінь);
  • Віталій АРЕШОНКОВ – доктор юридичних наук, професор, керівник відділу Департаменту аналізу інформації та управління ризиками, Бюро економічної безпеки України (м. Київ);
  • Дар’я КЛЕПКА – кандидат юридичних наук, старша наукова співробітниця відділу дослідження проблем кримінального процесу та судоустрою Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України (м. Харків).

Захід викликав жвавий інтерес та дискусію серед учасників.

Організаційний комітет висловлює вдячність учасникам та гостям конференції за змістовні виступи, активну дискусію та підтримку наукових традицій у Навчально-науковому інституті економічної безпеки та митної справи Державного податкового університету.