Безбар’єрний освітній простір
Метою інклюзивного навчання в Державному податковому університеті є забезпечення рівного доступу до якісної освіти особам з особливими освітніми потребами. Це забезпечується шляхом організації навчання на основі застосування особистісно-орієнтованих методів навчання та з урахуванням індивідуальних особливостей здобувачів вищої освіти.
ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В ДЕРЖАВНОМУ ПОДАТКОВОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ПЕРЕДБАЧАЄ:
навчально-організаційний супровід - допомогу учасникам освітнього процесу в організації освітнього процесу, написання та моніторинг виконання індивідуального навчального плану здобувача освіти з особливими освітніми потребами, організацію індивідуальних консультацій тощо;
психолого-педагогічний супровід - системну діяльність, яка включає надання психологічної та педагогічної допомоги здобувачам освіти з особливими освітніми потребами під час освітнього процесу;
соціальний супровід - заходи щодо створення умов для соціальної та соціально-побутової підтримки здобувачів освіти з особливими освітніми потребами.
З метою створення належних умов для навчання осіб з особливими освітніми потребами в Університеті наявні: адаптовані парти в лекційних аудиторіях, приміщення для надання консультацій психологом, зони відпочинку, особистої гігієни, медичного обслуговування.
ПРИ ВСТУПІ ДО ДЕРЖАВНОГО ПОДАТКОВОГО УНІВЕРСИТЕТУ, ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ КОРИСТУЮТЬСЯ СПЕЦІАЛЬНИМИ УМОВАМИ УЧАСТІ У КОНКУРСНОМУ ВІДБОРІ, А САМЕ:
- проходять вступні випробування у формі індивідуальної усної співбесіди та в разі позитивної оцінки рекомендуються до зарахування на навчання (особи з інвалідіністю внаслідок війни відповідно до статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти);
- можуть бути переведені на вакантні місця державного замовлення (особи з інвалідністю І, ІІ груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за даною спеціальністю; особи з інвалідністю з числа учасників ліківдації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв′язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою).
У разі зарахування вступника на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб, особи з інвалідністю мають право безкоштовно отримати вищу освіту (заочна/денна форма навчання) за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнем за кошти Фонду соціального захисту інвалідів.
ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ ФІНАНСУВАННЯ НАВЧАННЯ З ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ:
1. Подання необхідних для вступу до Державного податкового університету документів у визначені Правилами прийому строки, виконання вимог до зарахування, зарахування до складу студентів.
2. Подання необхідного переліку документів до відділення Фонду соціального захисту інвалідів за місцем реєстрації особи.
3. Отримання позитивного рішення Фонду соціального захисту інвалідів, укладання договору про фінансування Фондом соціального захисту інвалідів навчання в Університеті.
4. Навчання в Університеті та посеместрова звітність Фонду соціального захисту інвалідів про успішність навчання.