31 травня 2024 року відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція "Економічні перспективи підприємництва: виклики воєнного часу та повоєнної відбудови" організована кафедрою економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування факультету податкової справи, обліку та аудиту Державного податкового університету у співпраці з ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Балтійською міжнародною академією (Латвія), Інститутом аграрного розвитку в Центральній та Східній Європі ім. Лейбніца (Німеччина) та Зеленогурським університетом (Польща).

Захід зібрав провідних науковців, експертів та практиків для обговорення найактуальніших тем, які стосуються ефективності бізнесу та розвитку підприємництва в Україні та світі. Модератором заходу виступила член організаційного комітету конференції, завідувач кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування ДПУ д-р екон. наук, проф. Людмила Слюсарева.

Відкриття конференції розпочалося з вітальних слів проректора з наукової роботи ДПУ, канд. екон. наук., доц., ст. наук. співр. Олександри Смірнової, яка від імені керівництва Державного податкового університету привітала учасників та побажала плідної роботи. До привітань з нагоди відкриття конференції приєдналися також представники співорганізаторів та іноземних партнерів dr hab. profesor Mariusz KWIATKOWSKI (Зеленогурський університет (Польща)) та д-р екон. наук, пров. наук. співр. Юрій КІНДЗЕРСЬКИЙ (ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»).

Надалі пленарне засідання конференції продовжилося доповідями учасників. Зокрема обговорили питання забезпечення стійкості економічних систем емерджентного типу (д-р екон. наук, проф. Володимир БОДРОВ); трансформації українського підприємництва та потенціалу соціально-економічного солідаризму в економіці воєнного часу (д-р екон. наук, ст. наук. співр. Вікторія НЕБРАТ); нових економічних можливостей е-резидентства для іноземців в Україні (Дмитро ДЕЙНЕКО); нюансів декларації про майновий стан і доходи мігрантів (д. екон. наук, проф. Вікторія ГУРОЧКІНА); стану та проблем українського підприємництва в Польщі (д-р екон. наук, проф. Валентина СМАЧИЛО); роль технології блокчейну в зміні структури ВВП країни (д-р екон. наук, проф. Олеся СУНЦОВА); тенденцій розвитку української переробної промисловості в умовах повномасштабної війни (д-р екон. наук, проф. Світлана ІЩУК); агроекологічних інновації в повоєнному використанні природного ресурсу сільського господарства (д-р екон. наук, проф. Любов МОЛДАВАН); пріоритетів повоєнного відновлення експорту України (д. екон. наук, ст. наук. співр. Олег ПУСТОВОЙТ): збалансування джерел фінансування оборотного капіталу підприємств (канд. екон. наук Ірина ТКАЧЕНКО); платформної зайнятості як чинник активізації підприємницької діяльності в Україні (Станіслав КРУТИЛІН); законодавчих вимог європейського союзу до бізнесу щодо white papers крипто активів (Катерина ХМЕЛЕНКО). Після перерви робота учасників продовжилася в секційних засіданнях.

Дякуємо всім учасникам, доповідачам та організаторам за активну участь та внесок у досягнення успішного проведення конференції! Окрема подяка нашим співорганізаторам та іноземним партнерам за їх підтримку та участь!