Кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
Освітні програми
- ОПП Економіка підприємства (Бакалавр) (Спеціальність 051 Економіка)
- ОПП Економіка та організація підприємницької діяльності (Бакалавр) (Спеціальність 076 Підприємництво та торгівля)
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
Освітні програми
- ОПП Управління бізнес-процесами на підприємстві (Магістр) (Спеціальність 051 Економіка)
- ОПП Економіка та управління проектами в підприємницькій діяльності (Магістр) (Спеціальність 076 Підприємництво та торгівля)
Третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти
Освітні програми
Опитування та обговорення освітніх програм кафедри
Запрошуємо до обговорення проєктів освітніх програм кафедри Ви можете допомогти зробити програми кращими. Пропозиції, рекомендації, зауваження надсилайте на адресу:
Викладачі
- к.е.н., доцент, Калач Ганна Миколаївна
- д.е.н., професор Лазебник Лариса Леонідівна
- к.е.н., доцент, Ляшенко Ганна Павлівна
- к.е.н., доцент, Марченко Ольга Іванівна
- к.е.н., доцент Мельничук Ганна Сергіївна
- к.е.н., доцент, Минчинська Ірина Василівна
- д.е.н., професор, Піжук Ольга Іванівна
- к.е.н., доцент, Ружинська Наталія Олексіївна
- д.е.н., професор, завідувач кафедри Слюсарева Людмила Валеріївна
- к.е.н., доцент, Соколова Ольга Миколаївна
- к.е.н., доцент, Ткаченко Володимир Валентинович
- д.е.н., професор, Бодров Володимир Григорович
- д.е.н., професор, Гурочкіна Вікторія Вікторівна
Підвищення кваліфікації НПП кафедри
Загальна інформація
Кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування є структурним підрозділом Факультету податкової справи, обліку та аудиту Державного податкового університету, що забезпечує проведення освітньої, методичної та наукової діяльності за спеціальностями 051 Економіка та 076 Підприємництво та торгівля. Специфіка роботи кафедри пов’язана з формуванням у здобувачів вищої освіти широкого світогляду на економічні проблеми, а ключова мета − підготовка економічних кадрів нової генерації, здатних до творчої професійної діяльності, інноваційних методів господарювання.
Кафедра створена 1 вересня 1996 року. Ініціаторами створення кафедри були доктор географічних наук, професор І.О. Горленко та кандидат економічних наук, професор Г.П. Ляшенко. Після реорганізації Університету у 2021 році в.о. завідувача кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки стала доктор економічних наук, професор Лариса Леонідівна Лазебник. З 1 серпня 2022 року кафедру очолює д.е.н., професор Слюсарева Людмила Валеріївна.
Кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування є випускаючою і здійснює підготовку здобувачів першого (бакалаврського) рівня за спеціальностями 051 Економіка (освітньо-професійна програма «Економіка підприємства») та 076 Підприємництво та торгівля (освітньо-професійна програма «Економіка та організація підприємницької діяльності»); другого (магістерського) рівня за спеціальностями 051 Економіка (освітньо-професійна програма «Управління бізнес-процесами на підприємстві») та 076 Підприємництво та торгівля (освітньо-професійна програма «Економіка та управління проектами в підприємницькій діяльності») всіх форм навчання. Кафедрою також здійснюється підготовка докторів філософії за освітньо-науковою програмою «Економіка» спеціальності 051 Економіка.
Освітній процес забезпечує висококваліфікований науково-педагогічний персонал, в тому числі 5 докторів та 8 кандидатів економічних наук. Серед них є відомі фахівці, сфера наукових і практичних інтересів яких безпосередньо пов’язана з різними аспектами економіки та підприємництва, а також молоді, талановиті вчені. Науково-педагогічним складом кафедри викладаються 79 нормативних і вибіркових дисципліни в Навчально-наукових інститутах і факультетах Державного податкового університету. Колективом кафедри проводиться не тільки освітня, а й наукова робота.
Кафедра є організатором щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Економічні перспективи підприємництва». Результати наукових досліджень професорсько-викладацького складу кафедри за останні п’ять років були опубліковані у 247 наукових статтях у фахових виданнях з економіки (12 з яких належать до міжнародних науково-метричних баз даних), 15 монографіях, 11 підручниках та навчальних посібниках. Наукові інтереси викладачів кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування об’єднуються через виконання комплексних наукових досліджень.
Колектив кафедри наполегливо працює над колективною держбюджетною науковою темою «Підприємництво в епоху глобальних трансформацій: виклики та перспективи розвитку» (номер державної реєстрації 0119U000718). Наразі колективом кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування проводиться робота з впровадження нових форм та методів навчання, оновлення робочих програм дисциплін, розробки і впровадження комп’ютерних технологій до викладання профільних дисциплін, забезпечення навчального процесу новітніми навчально-методичними посібниками, вдосконалення організації практичної підготовки і самостійної роботи здобувачів вищої освіти.
Професорсько-викладацький склад кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування нараховує 14 науково-педагогічних працівників, серед яких 3 доктори наук, з яких 2 мають вчене звання професора; 8 кандидатів наук, з яких 7 мають вчене завання доцента. Кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування здійснює підготовку фахівців з вищою освітою за відповідними освітніми чи науковими програмами на різних рівнях вищої освіти: першому (бакалаврському); другому (магістерському); третьому (освітньо-науковому) та науковому рівнях за спеціальностями 051 Економіка та 076 Підприємництво та торгівля.
Академічна доброчесність
УЧАСТЬ НПП КАФЕДРИ В ЗАХОДАХ ТА ПРОЄКТАХ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Міжнародна діяльність та інтернаціоналізація
УЧАСТЬ НПП КАФЕДРИ В МІЖНАРОДНИХ ПРОГРАМАХ ТА ПРОЄКТАХ
УЧАСТЬ НПП КАФЕДРИ В ПРОЄКТАХ ЩОДО ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
Проєкти, учасниками яких є кафедра: