25 липня 2024 року відбувся публічний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) зі спеціальності 051 «Економіка» аспірантки кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування ДПУ Сокур Марини Борисівни на тему: «Формування системи управління екоінноваційними проєктами розвитку регіону». Науковий керівник: д.е.н., професор, професор кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Державного податкового університету – Гурочкіна Вікторія Вікторівна.

Метою проведеного дисертаційного дослідження є теоретичне обґрунтування та науково-практична реалізація розробки ефективної системи управління екоінноваційними проєктами стимулювання розвитку регіону для забезпечення його сталого зростання. Дисертація, представлена Сокур М.Б., є завершеним самостійним науковим дослідженням, містить нові науково обґрунтовані результати, що вирізняються науковим осмисленням економічної природи поняття «екоінновації» та «екоінноваційні проєкти» шляхом глибокого аналізу та систематизації наукової думки було встановлено взаємозв’язок між поняттями. Виявлено, що термін «екоінновація» пов’язаний із інноваційними технологіями, продуктами або процесами. Була розроблена функціональна модель поняття «екоінновації», в якій виділено її спрямування на зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. На тлі такої тенденції спостерігається стратегічний орієнтир розвитку для створення сталої та зеленої економіки. У роботі представлено різноманітні технологічні рішення екоінновацій, їх методи виробництва, матеріали та послуги, які спрямовані на: зменшення викидів та видалення шкідливих речовин у атмосферу, водойми та грунт; підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергії; використання відновлюваних джерел енергії та зелених технологій; зменшення кількості відходів та їх переробка для мінімізації негативного впливу на довкілля; впровадження зелених інфраструктурних проєктів.

При обговорені дисертаційного дослідження, загальну позитивну оцінку дисертації Сокур М.Б надали голова та члени спеціалізованої вченої ради: Голова спеціалізованої вченої ради, доктор економічних наук, професор, професор кафедри економіки та економічної безпеки Державного податкового університету – Лазаренко Дмитро Олександрович;

Офіційні опоненти:

• доктор економічних наук, професор, декан факультету бізнесу та сфери обслуговування Державного університету «Житомирська політехніка» – Тарасюк Галина Миколаївна;
  • кандидат економічних наук, доцент, доцент  кафедри менеджменту та адміністрування, начальник відділу інтелектуальної власності та трансферу технологій, Хмельницького національного університету – Кравчик Юрій Васильович,

а також рецензенти:

• кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри облікових технологій та бізнес-аналітики Державного податкового університету – Новицька Надія Володимирівна;
  • кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Державного податкового університету – Марченко Ольга Іванівна;

Захист пройшов успішно. Дисертація відповідає усім вимогам МОН України. На підставі одноголосного відкритого голосування спеціалізована вчена рада Державного податкового університету присудила Сокур Марині Борисівні ступінь доктора філософії з галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю 051 «Економіка».