На виконання плану роботи Науково-дослідного інституту фінансової політики на 2023 рік, в  частині проведення науково-практичних конференцій, в період 3 - 7 липня 2023 року в м. Бургас, Болгарія, було проведено VІІ міжнародну науково-практичну конференцію «Україна, Болгарія, ЄС: сучасні тенденції розвитку науки, технологій та інновацій».  

Співголовою організаційного комітету, разом з д.е.н., професором Іваном Дімітровим (Університет «Проф. д-р Ассен Златаров», Болгарія) виступила директор Науково-дослідного інституту фінансової політики ДПУ, д.е.н., професор Надія Давиденко. Надія Миколаївна відкрила пленарне засідання, представивши доповідь  на тему: Фінансово – економічні наслідки війни для України та світу.

Цікавими та змістовними були також доповіді учасників від грузинської сторони, зокрема к.е.н., доцент Георгій Різвадзе представив доповідь на тему оцінки інвестиційного клімату Грузії, а Рамін Цімарідзе – оцінки інвестиційного потенціалу країни.

Молдавська колега з Технічного університету Молдови д.е.н., професор Наталія Мокану говорила про технічне забезпечення податкового контролю.

Представниця Університету ім. Яна Коханєвського (місто Кельць, Республіка Польща) д.е.н., професор Наталія Васілєвська поділилася результатами дослідження на тему забезпечення фінансової безпеки на мікрорівні.

Прикладні проблеми системного аналізу представили д.ф.-м.н., професор, Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександр Наконечний та його колега Олександр Вайкстра з Бізнес Університету Нейенроде (місто Брейкелен, Нідерланди).

Робота конференції продовжилася в секційних засіданнях, де свої виступи здійснили представниці Державного податкового університету: к.е.н., доцент Олександра Смірнова, з доповіддю на тему «Поточний рівень платоспроможності банківського сектору України», та к.е.н., доцент Ольга Ключка, з доповіддю на тему «Світовий досвід оптимізації структури доходів підприємств та можливості його використання в Україні».

Загалом, в роботі конференції взяли участь 52 учасники з 15 навчальних закладів України, Болгарії, Нідерландів, Республіки Польща, Грузії та Молдови.

За результатами роботи конференції всі її учасники отримали відповідні сертифікати міжнародного зразка.

Про історію конференції та її значення для розвитку міжнародної діяльності Державного податкового університету, ви можете прочитати тут.

Збірник тез конференції.