Починаючи з 26 березня 2025 року, слухачі тренінг-курсу «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації», що реалізується в рамках міжнародного грантового проєкту ERASMUS+ Jean Monnet,  перейшли до вивчення другого змістовного модуля – «Сталий розвиток міст та регіонів ЄС». Модуль відкрила доктор економічних наук, професор Валентина Мартиненко, яка розпочала викладання теми 3 – «Регіональна політика сталого розвитку ЄС».

Під час лекційного блоку учасники знайомляться з концепцією сталого розвитку та її впливом на регіональну політику ЄС; принципами, цілями та механізмами реалізації регіональною політикою ЄС; фінансовими інструментами підтримки регіонального розвитку в контексті сталого розвитку; Європейським зеленим курсом та регіональними ініціативами сталого розвитку; кращими практики реалізації регіональної політики сталого розвитку в ЄС.

На практичному занятті було розглянуто такі питання: регіональна політика ЄС спрямована на забезпечення збалансованого та сталого розвитку регіонів; політика згуртованості ЄС є основним механізмом вирівнювання соціально-економічного розвитку регіонів; європейський зелений курс визначає екологічні пріоритети регіональної політики сталого розвитку; фінансування регіонального розвитку в ЄС здійснюється через структурні та інвестиційні фонди; інноваційні підходи до регіонального розвитку сприяють підвищенню конкурентоспроможності регіонів ЄС; територіальне співробітництво є важливим інструментом регіональної політики сталого розвитку ЄС; використання принципу багаторівневого управління забезпечує ефективну реалізацію регіональної політики в ЄС; виклики та перспективи регіональної політики сталого розвитку ЄС залежать від глобальних економічних і соціальних тенденцій.

Також практична частина теми передбачала вирішення кейсовиї ситуацій:

Кейс 1. Європейські програми фінансової підтримки регіонального розвитку та їх ефективність. За якими необхідно було розглянути як фінансові інструменти ЄС впливають на регіональний розвиток країн ЄС.

Кейс 2. Вплив Європейського зеленого курсу на регіональну політику сталого розвитку – здобувачам вищої освіти необхідно було обрати  один із регіонів ЄС, який активно впроваджує екологічні ініціативи в рамках Європейського зеленого курсу та проаналізувати які заходи були реалізовані, якими є їхні соціально-економічні ефекти та які виклики виникли в процесі імплементації.

Навчальні матеріали модуля доступні на платформі дистанційного навчання Moodle, що забезпечує зручний доступ до теоретичних і практичних ресурсів.

Участь здобувачів вищої освіти у грантовому проєкті сприяє формуванню глибшого розуміння європейських підходів до сталого розвитку та відкриває шляхи для ефективної адаптації цих підходів до українських реалій. Отримані знання та навички стануть вагомим ресурсом у процесі реформування місцевого самоврядування та впровадження європейських стандартів розвитку на національному та регіональному рівнях.