Нещодавно, під час XIV Міжнародної науково-практичної конференції «Трансформація фіскальної політики в умовах євроінтеграції», відбулося підписання Меморандуму про імплементацію елементів дуальної освіти між Державним податковим університетом (ДПУ) та Ірпінська міська рада (ІМР). Документ підписали в. о. ректора ДПУ Дмитро Серебрянський та міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.
Презентуючи згадуваний документ в. о. ректора Податкового університету Дмитро Серебрянський наголосив, що це непересічна подія в масштабі України, адже ДПУ впроваджує перший пілотний проєкт з вдосконалення системи підготовки фахівців у сфері загальної середньої освіти на базі магістерської програми університету «Середня освіта (Історія. Правознавство)» для посиленя педагогічного потенціалу Міста-героя Ірпеня. Згодом в орбіту співпраці цього проєкту залучатимуться інші міста Київської області.
Міський голова Ірпеня Олександр Маркушин відзначаючи важливість цього проєкту для всієї громади, зробив наголос на тому, що це нова можливість для міста в поповнені педагогічного персоналу без відриву від школи на базі університету. За його словами, цілком природно, що співпраця між містом й університетом розширюється й консолідуються спільні зусилля, спрямовані на формування теоретично-практичного розвитку фахового потенціалу освітньої галузі.
У зв’язку зі збільшенням населення в Ірпінському регіоні існує проблема дефіциту педагогів у загальноосвітніх закладах. Дуальна освіта сприятиме вирішенню цієї проблеми в тому, що педагог, не полишаючи місце роботи, матиме можливість навчатися і вдосконалювати свої професійні навички та здібності. Адже дуальна форма здобуття освіти – це спосіб навчання, за яким теоретичний матеріал опановується в закладі освіти з викладачем, а практичне навчання проходить за місцем роботи.
Проект створено за ініціативи та всебічної підтримки директора ННІ права ДПУ Василя Топчія, опрацьовано на основі актуальності сучасних освітніх програм, викликів і потреб нашого часу. В створені проекту взяли участь фахівці Навчально-науковий інститут права ДПУ, зокрема, науково-педагогічні працівники кафедри "Теорії та історії держави і права"; проект буде реалізовано на базі вказаної кафедри із залученням фахівців з інших кафедр інституту.
Завідувач кафедри - доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Шевченко Анатолій Євгенійович висловив впевненість що реалізація проекту сприятиме посиленню педагогічного потенціалу нашого міста, сприятиме доступності та практично-орієнтованості педагогічної освіти у нашому регіоні. Слід підкреслити, що підготовка здобувачів за даною програмою за дуальною формою є першим досвідом серед закладів вищої освіти України.