Музей історії університету здійснив пам’ятний візит до приватного літературного музею Григорія Кочура, що діє в Ірпені з 1997 року. Унікальний музей розташований у будинку, де жив і працював видатний український перекладач, поет, історик і теоретик художнього перекладу, лауреат літературних премій М. Рильського та ім. Тараса Шевченка.
Директор музею Марія Кочур провела натхненну екскурсію, розповівши про тернистий шлях Григорія Кочура. Його будинок із 60-х років став справжнім "ірпінським університетом" для покоління шістдесятників, прихистком для творчої молоді. Особливо вразили факти про життя митця, пов’язані з політичнми репресіями того часу, десятиліттям ув’язнення. Та, незважаючи ні на що, невпинна праця принесла йому славу одного з найосвіченіших людей Європи.
На згадку про співпрацю Музею історії університету подарували книги та буклети, які містять інформацію про зв’язки закладу освіти з Григорієм Кочуром. Серед спільних подій — Міжнародна науково-практична конференція 2003 року, де виступав тодішній очільник Національної академії державної податкової служби України Петро Мельник. У своєму вітальному слові ректор наголосив, що вища школа повинна готувати не лише кваліфікованих фахівців, але й формувати особистість. Саме тому в закладі освіти значну увагу приділено гуманітарно-гуманістичній освіті.
"Міцну українську державу побудує покоління українців-гуманістів із високою духовністю і національно-державницькою свідомістю", — зазначив Петро Мельник. Він підкреслив, що особливе значення в освітньому процесі надається співпраці з Літературним музеєм Григорія Кочура. Це і зустрічі з самим митцем у творчій лабораторії юних журналістів і поетів, і організація літературно-мистецьких заходів для студентів із творчими особистостями.
Після екскурсії в Музеї історії університету укомплектовано тематичну виставку "Музей Кочура: осередок духовності та освітнього діалогу". На ній представлені унікальні матеріали, що розповідають про взаємозв’язок університету з видатним митцем, про його творчість і вклад у розвиток української культури.
Цей візит став свідченням того, що історія, культура і пам’ять єднають покоління, зберігаючи найкращі традиції для майбутнього.