Музей університету
Безсумнівним є те, що національно-патріотичне виховання є органічним компонентом системи освіти, що передбачає формування громадських якостей майбутнього фахівця як представника вітчизняної інтелігенції, готового працювати задля добробуту українського народу, носія високої політичної і правової культури, національної свідомості. Тому поряд з традиційними формами роботи у цьому напрямі (знайомство з історією та культурою рідного краю, зустрічі з творчою інтелігенцією, проведення художніх виставок, літературних та творчих вечорів) запроваджуються нові: регулярні зустрічі ректорату із студентами, проведення масових заходів до державних свят, вшанування ветеранів війни та праці, акції гуманістичного характеру, шефська допомога ветеранам тощо. Важливу роль у цьому напрямі відіграє Музей історії університету ДПУ.
Музей - науково-дослідний та культурно-освітній заклад, створений для вивчення, збереження, використання та популяризації музейних предметів та музейних колекцій з науковою та освітньою метою, залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини.
Музей історії університету ДПУ – це особливе культурно-освітнє середовище. Високий статус музею навчального закладу надає інтеграція його в освітянський процес з перших днів заснування: через екскурсії, клуб екскурсоводів, пошуково-дослідницьку діяльність. Сучасні соціально-культурні умови підштовхують керівництво музею до пошуку нових форм, жанрів, методів і прийомів роботи, нового вектора розвитку.
23 лютого 1976 року у нашому навчальному закладі (Ірпінському індустріальному технікумі) з ініціативи директора технікуму Павленка Володимира Івановича був організований музей Великої Вітчизняної війни. Очолив, безпосередньо, роботу по створенню музею викладач технікуму, учасник Великої Вітчизняної війни Овчар Петро Семенович.
Петро Семенович Овчар – директор музею з 1975 р. – 1997 р.
Народився 23 липня 1909 р. у с. Новий Любар Любарського району Житомирської області. У 1937 р. закінчив торфяний факультет Київського технологічного інституту силікатів. З вересня 1944 р. по травень 1975 р. – викладач спецдисциплін Іпрінського гірничо-паливного технікуму а з 1961 р. Ірпінського індустріального технікуму. Овчар П.С. автор винаходу «Машина для переробки торфу», яка впроваджена у виробництво. Авторське свідоцтво № 259040. Мав 5 державних нагород та орден «Знак Почета». Під його керівництвом та безпосередньо ним в 1975 р. був створений музей трудової та бойової слави навчального закладу.
У грудні 1976 року музей було перейменовано в музей бойової та трудової слави.
У вересні 1997 року з ініціативи ректора, на той час Українського фінансово-економічного інституту, Мельника Петра Володимировича та першого проректора Ляшенка Юрія Івановича була вирішено створити музей історії навчального закладу. Директором музею було призначено старшого викладача інституту Савінова Євгенія Олександровича.
Є.О. Савінов - завідувач музею з 1997р. - по 31.10 2012 р.
Народився 01 лютого 1933 р. у м. Балаково Саратовської області Російської федерації. У 1951 р. закінчив з відзнакою індустріальний технікум за фахом «технік – електрик» у м. Кам`янець-Подільський. У 1953 р. закінчив Київський політехнічний інститут за фахом «гірничий інженер-електромеханік». Працював викладачем електротехнічних дисциплін в Ірпінському індустріальному технікумі, директором Республіканських курсів підвищення кваліфікації ІТП Міністерства місцевої промисловості, старшим викладачем кафедри безпеки життєдіяльності та охорони праці університету. Має 3 авторських свідоцтва на винаходи механізмів для торфових машин.
Тамара Іванівна Маркелова – завідувач музею з 18.09. 2013 р. – по 22.01. 2016 р.
Народилась 28 січня 1959 р. у с. Красностав Лугинського району Житомирської області. У 1978 р. закінчила Ірпінський індустріальний технікум за фахом обробка металів різанням за спеціальністю технолог. У 2001 р. закінчила Український фінансово-економічний інститут факультет обліку та аудиту. Працювала на посаді інженера – технолога Ірпінської шкіргалантерейної фабрики, з січня 1999 р. в Українському фінансово-економічному інституті провідний спеціаліст відділу капітального будівництва, з 2000 р. інженер з маркетингу відділу капітального будівництва, з 2001 р. завідувач відділу маркетингу видавничого центру. Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України наказ №1449 від 06.12.2007 р. за вагомий особистий внесок у підготовці заходів, присвячених Дню студента та нагороджено знаком «Почесний працівник Державної податкової служби України» наказ №2294-0 від 31.12. 2008 р.
Підлісна Ольга Іванівна – директор музею з 04.10. 2016 року дотепер.
Музей протягом багатьох років гуртує навколо себе ентузіастів, об’єднаних любов’ю до рідної альма-матер. Студенти та викладачі зібрали справді унікальну колекцію фотоматеріалів, речей, макетів, обладнання, якою нині може пишатися наш Університет.
Значну роль у діяльності музею відіграє Рада музею – новостворена одиниця, яку очолює згідно закону керівник установи – ректор Університету.
До складу Ради ввійшли 9 працівників університету з різних структурних підрозділів, які на високому теоретичному та практичному рівні здатні приймати рішення щодо розбудови та покращення роботи музею.
На розгляд Ради Музею історії університету ДПУ розроблена тематика науково-практичних досліджень.
Небайдуже, відповідальне ставлення молоді до громадської роботи дозволило створити Клуб екскурсоводів та підняти імідж студента-екскурсовода, оптимізувати роботу музею, перетворити його на культурний молодіжний осередок. Такий творчий підхід до організації заходів, що проводилися під егідою Ради музею, мав справедливий успіх та інтерес з боку студентства та співробітників Університету. Поважні викладачі Університету, зокрема: Зикун Наталія Іванівна, Онучак Людмила Володимирівна, Готра Олена Броніславівна, підібрали здобувачів вищої освіти з навичками ораторської майстерності для проведення екскурсій українською, російською, англійською, польською та німецькою мовами.
Схвальні відгуки шановні гості залишають у Книзі відгуків музею Університету.
У 2020 році проведено оновлення музею. Музейні експонати та колекції розміщені в кім. 508 корпус С.
У Музеї історії університету постійно ведеться велика пошукова робота по дослідженню історії навчального закладу, зокрема керівного та викладацького складу, структурних підрозділів, співробітників та випускників, які зробили свій внесок у його розбудову.
Музей продовжує активно й плідно працювати як історико-культурний центр, залучаючи нових відвідувачів, поповнюючи музейні експозиції.