Година пам’яті до 38 річниці аварії на ЧАЕС "Чорнобиль не має минулого часу",  проведена в Музеї історії університету  спільно з відділом молодіжної політики,  змусила студентську молодь по-особливому осмислити актуальні проблеми сьогодення. Нині, коли на території нашої держави йде кровопролитна війна і   знову людство під загрозою ядерної катастрофи, спогади  про найбільшу в історії техногенну аварію звучать гостро і сприймаються глибоко.

Студенти зустрілися з очевидцями та безпосередніми учасниками подій 1986 року: викладачкою Ірпінського фахового коледжу економіки та права Іриною ДОБРИВЕЧІР, яка народилася і проживала в Чорнобилі,  була евакуйована, має посвідчення 2 категорії потерпілої від аварії; та Валентином ПОПРУГОЮ – ліквідатором аварії на ЧАЕС з 1986 по 1996 роки, має посвідчення 1 категорії.

Розповідь про те, що відбувалося майже 40 років тому, про свою маму - Катерину Рудь, яка займалася евакуацією і вирішенням нагальних питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії як відповідальий працівник Чорнобильської влади, Ірина Володимирівна супроводжувала фотоматеріалами з сімейного архіву. Її спогади  - не тільки джерело історичних даних, але й емоційний душевний зв’язок  минулого з сучасним.

Валентин   ПОПРУГА пригадав тих, хто самовіддано рятував багато людських життів у ті чорні дні. Зазначив, що аварія на Чорнобильській атомній електростанції не має аналогів за масштабами забруднення та негативного впливу на здоров'я людей, але, на превеликий жаль, людство не визнало своїх помилок і знову стоїть перед реальною загрозою  від ядерного терору з боку держави-агресора.

Присутні  вшанувати хвилиною мовчання світлу пам’ять героїв-ліквідаторів, тих, кого забрала Чорнобильська катастрофа, та всіх захисників і захисниць України, що віддали своє життя за суверенітет та територіальну цілісність  держави, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації.

Ми віримо в перемогу України,  пам’ятаємо наслідки Чорнобильської трагедії і  подвиг ліквідаторів, що врятували мільйони життів, адже пам'ять є рушієм  поступу в майбутнє і оберегом найвищих загальнолюдських цінностей.