Кафедра обліку та консалтингу
Освітні програми
- ОП Облік і оподаткування (Доктор філософії)
- ОП Облік і оподаткування в управлінні підприємницькою діяльністю (Магістр)
Вибіркові дисципліни 2024 року вступу
Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня
Здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня
- Силабус_Облікове забезпечення використання інтелектуальної власності у бізнесі
- Силабус_Обліково-аналітичне забезпечення управління діяльністю підприємства
- Силабус_Організація бухгалтерського обліку в державному секторі
- Силабус_Організація і методика документальних перевірок
- Силабус_Професійна етика в регулюванні бухгалтерської діяльності
- Силабус_Системи і моделі бухгалтерського обліку
- Силабус_Бухгалтерський облік і звітність в управлінні ризиками підприємства
Здобувачі вищої освіти третього (освітньо - наукового) рівня
Викладачі
- к.е.н., доцент, завідувач кафедри обліку та консалтингу, Колісник Олена Пилипівна
- к.е.н., доцент, заступник завідувача кафедри з навчально-методичної роботи Гуріна Наталія Валеріївна
- к.е.н., доцент, заступник завідувача кафедри з наукової роботи Дружинська Наталія Сергіївна
- д.е.н., доцент, с.н.с., Метелиця Володимир Михайлович
- к.е.н., доцент, Занько Борис Михайлович
- к.е.н., доцент, Сторожук Тетяна Миколаївна
- к.е.н., доцент, Мазіна Олександра Іванівна
- старший викладач, Новікова Олена Павлівнa
- старший викладач, Роздимаха Ірина Миколаївна
- провідний фахівець, Судак Діана Леонідівна
Загальна інформація
Історія:
Кафедра обліку та консалтингу створена як кафедра бухгалтерського обліку у жовтні 1996 року під керівництвом Калюги Є.В. (Залевської Є.В.), д.е.н., професора. Калюга Є.В. очолювала кафедру з 1996 р. по 1998 р. та з 2002 р. по 2006 р. У 1998-2002 рр. завідувачем кафедри бухгалтерського обліку була Сторожук Т.М., к.е.н., доцент. У 2004 році, відповідно до рішення Вченої ради, кафедра була поділена на кафедру бухгалтерського обліку та кафедру аудиту й економічного аналізу. З 2006 р. по 2016 р. кафедру бухгалтерського обліку очолювала к.е.н., доцент Шара Є.Ю. У жовтні 2015 р. рішенням Вченої Ради Університету на базі кафедри бухгалтерського обліку було створено кафедру обліково-аналітичних баз знань. З січня 2017 року кафедру бухгалтерського обліку очолював д.е.н., професор Осмятченко В.О., а з вересня 2019 року по серпень 2020 р., д.е.н., професор Ільїн В.Ю. З грудня 2020 р. по теперішній час очолює кафедру к.е.н., доцент Колісник О.П.
Професорсько-викладацький склад працює над виконанням комплексного кафедрального дослідження «Обліково-аналітичне забезпечення управління суб'єктів господарювання в умовах сталого розвитку». Дослідження виконуються у співпраці із професійними організаціями, підприємствами різних галузей економіки та провідними науковими установами.
Стратегічна мета кафедри – підготовка висококваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців шляхом удосконалення навчального процесу, наукової діяльності, навчально-методичного забезпечення, підготовки науковців, здатних вирішувати завдання, які відповідають сучасним європейським та світовим вимогам.
Освітні програми. Кафедра обліку та консалтингу забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти усіх рівнів за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування»: бакалаврів за ОП «Облік, податковий аудит та бізнес-аналітика», магістрів за ОП «Облік і оподаткування в управлінні підприємницькою діяльністю», докторів філософії за ОП «Облік і оподаткування».
Співпраця з стейкхолдерами та професійними організаціями
- Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ)
- Chartered Institute of Management Accountants (СІМА)
- ТОВ МІК «СТАРТ»
- ТОВ «Будлайнсервіс»
- ТОВ «Діскавері Хоум»
- ТОВ «ОЛЕУМ-ТРЕЙД»
Співпраця з Федерацією професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ)
ФПБАУ є дійсним членом Міжнародної федерації бухгалтерів, силами якої розробляється професійна етика, міжнародні стандарти обліку і звітності для державного сектору та освітні програми для професійних бухгалтерів. У свою чергу, освітні програми та вимоги до професійних бухгалтерів є основою сучасних освітніх програм у підготовці фахівців з бухгалтерського обліку вищими навчальними закладами. Саме тому викладачі кафедри та студенти долучаються до членства в ФПБАУ та дотримуються високих стандартів професійної етики.
Співпраця з міжнародною професійною організацією СІМА
З 2017 року освітні програми бакалаврського та магістерського рівнів були акредитовані міжнародною професійною організацією СІМА (Chartered Institute of Management Accountants), яка є визнаною на міжнародному рівні професійною організацією з підготовки фахівців в області управлінського обліку, фінансів і стратегічного менеджменту. Інститут CIMA здійснює сертифікацію фахівців з управлінського обліку. Наявність сертифіката CIMA забезпечує його власникові визнання професійної кваліфікації і є підтвердженням високого рівня знань і навичок в області управлінського обліку.