Кафедра військової підготовки
Кафедра військової підготовки була створена на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 04 вересня 1998 р. № 1377 в Українському фінансово-економічному інституті (Київська обл., м. Ірпінь).
Перші заняття були проведені 23 лютого 1999 р. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 р. № 301-р та директиви Міністра оборони України від 01 листопада 2001 р. № Д-115/1/0370 «Про проведення організаційних заходів у Збройних Силах України» у 2002 році кафедру військової підготовки Академії державної податкової служби, яка своєю чергою стала правонаступником Українського фінансово-економічного інституту, переформовано у факультет військової підготовки Академії державної податкової служби України. Зі створенням Національного університету державної податкової служби України факультет був реорганізований у кафедру військової підготовки.
На сьогодні кафедра військової підготовки є структурним підрозділом Державного податкового університету та підпорядковується Командуванню підготовки персоналу Командування Сухопутних військ, Центральному управлінню військової освіти Генерального штабу та Департаменту військової освіти Міністерства оборони України.
Науково-педагогічний склад кафедри військової підготовки за штатом становить 7 осіб (з них 2 – кандидати наук, доценти), з яких: завідувач кафедри, 1 професор, 1 доцент, 3 старші викладачі та 1 викладач. Два викладачі кафедри мобілізовані та проходять військову службу – це полковник Борисов Олександр Вікторович та майор Ільченко В’ячеслав Павлович.
На кафедрі військової підготовки Державного податкового університету можуть навчатися громадяни України, які мають або здобувають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, придатні до військової служби за станом здоров’я, а також відповідають певним морально-діловим якостям. Підготовка здійснюється за кошти фізичних та юридичних осіб за такими військово-обліковими спеціальностями, як «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів» та «Організація морально-психологічного забезпеченням військ (сил)». Військова підготовка триває 2 роки або 6 місяців (скорочений термін навчання).
Громадянам України, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали встановлені іспити та атестовані до офіцерського складу, присвоюється відповідне первинне військове звання офіцера запасу. Це розширює можливості щодо вибору професії. Випускники можуть служити за контрактом як у Збройних Силах України, так і в інших силових структурах нашої держави (Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Міністерство внутрішніх справ України тощо).
За період існування кафедри військової підготовки університету військову освіту отримали 4 251 офіцерів запасу Збройних Сил України.
Нормативно-правові акти, що регулюють освітню діяльність кафедри військової підготовки Державного податкового університету:
- закони України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про освіту», «Про вищу освіту»;
- постанова Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2012 р. № 48 «Про затвердження Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу» (зі змінами);
- наказ Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 14 грудня 2015 р. №719/1289 «Про затвердження Інструкції про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу» (зі змінами);
- наказ Міністерства освіти і науки України та Міністерства оборони України від 15 липня 2018 р. №910/412 «Про затвердження Положення про військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти»;
- наказ Міністерства оборони України від 23 лютого 2018р. № 82 «Про затвердження Типових нормативів для розроблення штатів (штатних розписів) вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та військових ліцеїв».