11 липня 2024 року завідувач кафедри військової підготовки Державного податкового університету Валерій Ярема та генеральний директор Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Київський обласний центр ментального здоров’я» Тетяна Пономаренко поставили підпис під Меморандумом про співпрацю.

Цей документ був укладений з метою поглиблення знань громадян, які навчаються на кафедрі за військово-обліковою спеціальністю «Організація морально-психологічного забезпечення військ (сил)», щодо підтримання та відновлення морально-психологічного стану особового складу військ.

У межах інформаційно-роз’яснювальної роботи, визначеної Меморандумом, науково-педагогічні працівники кафедри разом з громадянами, які навчаються на ній, мали змогу відвідати Київський центр ментального здоров’я.

Керівник Центру Тетяна Пономаренко, яка особисто проводила екскурсію, розповіла присутнім про сучасні методи відновлення та реабілітації наших воїнів.

Крім новітньої психологічної діагностики, підбору індивідуальних методів психологічної реабілітації, усіх видів терапії (медикаментозна, гардентерапія, артерапія, зоотерапія), одужанню наших бійців насамперед сприяє тепла та родинна атмосфера, що панує у цій установі. Зелена доглянута територія, на якій розташований Центр, також налаштовує на позитивні думки та допомагає відновлювати ментальне здоров’я хворих.

З огляду на потреби часу Київський центр ментального здоров’я розширюється, планується відкриття нового корпусу, де мають проходити реабілітацію військовослужбовці та цивільні, які зазнали фізичних та психологічних тортур у полоні російського агресора.

«Співпраця між кафедрою та Київським обласним центром ментального здоров’я, безумовно, дозволить громадянам, які навчаються на кафедрі військової підготовки Державного податкового університету, подивитися на питання формування, підтримання та відновлення морально-психологічного стану воїнів Збройних Сил України по-новому, з урахуванням досвіду неймовірних фахівців-практиків», – наголосив під час зустрічі завідувач кафедри військової підготовки Валерій Ярема.