Підготовка фахівців за спеціальністю «Електрообладнання  промислових підприємств і установок» в  ІІТ

Ірпінський індустріальний технікум розпочав готувати техніків–електриків за спеціальністю «Електрообладнання промислових підприємств  і установок» з 1967 року. Було відкрито електротехнічне відділення, створена циклова комісія електротехнічних дисциплін. Голова комісії до 1976р. - Зінько С.І.; з 1976 р. до 1993 р. – Чмир А.І; з 1993 р. до 1998 р. - Кочергін О.М. У складі комісії  працювали досвідчені та творчі  викладачі: Зінько С.І., Савінов Є.О.,Ткачук С.О., Солоп Л.О., Білобловський І.І., Цимбалюк А.В., Сапацинський В.І., Тютюнник Г.Ф., Кочергин О.М., Примак І.Д., Панченко А.В., Чмир В.О., Іванова Л.М., Кутовий М.П., Хвостик В.М., Кривий Д.Д.

Перший випуск на базі 8 класів відбувся в 1971 році, а з 1972 - уже готували техніків-електриків як на базі 8, так і  10 класів денної і заочної форми навчання за спеціальністю «Електрообладнання  промислових підприємств  і установок».

Завдяки наполегливій праці викладачів циклової комісії створено потужну матеріально-технічну базу. Це 6  сучасних електротехнічних лабораторій, кабінети, навчальні аудиторії, оснащені найновішими технічними засобами навчання, електромонтажна ділянка, де виготовлялася продукція на замовлення промислових підприємств. 

Студенти  брали активну участь у зміцненні матеріальної бази, виконуючи дипломні проєкти на реальній основі. Крім того, вони   електрифікували кабінети інших спеціальностей (особливо це стосувалося технічних засобів навчання).

Для підготовки висококваліфікованих фахівців використовували всі наявні  можливості: застосовували активні методи теоретичного та практичного навчання, студенти працювали лаборантами в лабораторіях, створювали   стенди, моделі, макети в лабораторіях та кабінетах.

 Зусилля викладачів циклової комісії були спрямовані на підготовку висококваліфікованих спеціалістів і виховання в молоді порядності та моральності, любові до обраної професії, почуття справжньої дружби. Кожна академічна група брала участь в оформленні демонстраційних колон на державні свята, за перші місця в різноманітних конкурсах і змаганнях студенти отримували  як нагороди поїздки до історичних міст, міст–героїв,  ходили в туристичні походи тощо.

22 грудня традиційно святкувалося щорічно професійне свято - День енергетика. У спортивному залі проводили «вогник», конкурси, командні змагання, нагороджували переможців.

Випускники-електрики були завжди затребувані на провідних підприємствах України, особливо Києва. Дехто залишався працювати  в рідному Ірпінському технікумі, як-от: Сапацинський В.І., Цимбалюк А.В., Полешко О.І, Хвостик В.М., Бацюн.В.Ф., Кривий Д.Д.,  Погорєловська І.Д. Після перекваліфікації вони продовжили працювати  в  Національному університеті ДПС України,

захистили кандидатські дисертації і обіймали різні посади в університеті. Це Цимбалюк А.В., к.е.н., доцент, професор, заслужений економіст України; Микитенко Т.В., к.е.н., доцент; Погорєловська І.Д., к.е.н., доцент;  Лазебний А.М., к.ю.н., доцент.

У 1990 році Ірпінський індустріальний технікум був реорганізований у навчальний заклад нового типу акредитації – Ірпінський індустріальний коледж.

Спеціальність «Електрообладнання промислових підприємств  і установок» одна із перших перейшла до підготовки спеціалістів більш високої кваліфікації. Було розроблено навчальний план   підготовки електриків за спеціальністю «Монтаж і експлуатація електрообладнання підприємств і цивільних споруд». Тодішній заступник директора коледжу Мельник П.В. затвердив план у Міносвіти СРСР.

У цей час циклова комісія розпочала співпрацю з кафедрою електропостачання Київського політехнічного інституту для  здійснення ступеневої підготовки електриків спільно з кафедрою КПІ. Після закінчення коледжу випускникам присвоювалася кваліфікація молодший інженер–електрик, вони мали можливість  продовжувати навчання на 3 курсі КПІ за спеціальністю «Електропостачання промислових підприємств, міст і сільського господарства». По закінченню  інституту здобували кваліфікацію інженер–електрик.

Перший випуск студентів коледжу відбувся в 1992 році.

У 1996 році на базі Ірпінського фінансово–промислового коледжу було створено Український фінансово–економічній інститут під керівництвом Мельника П.В. У 1998 році у зв’язку з реорганізацією навчального закладу спеціальність «Електрообладнання промислових підприємств і установок» закрили.  У тому ж році випустили останню групу молодших інженерів-електриків  коледжу. Електротехнічні лабораторії демонтували, частково обладнання лабораторій  було передано в КПІ.

З часом Мельник П.В. ставив питання про поновлення випуску механіків та електриків, але,  на жаль,  цього не сталося.

Після закриття спеціальності викладачі циклової комісії: Зінько С.І., Савінов Є.О., Кочергін О.М, Чмир А.І, Солоп Л.О., Кутовий М.П., Іванова Л.М., Сапацинський В.І., Кривий Д.Д., Хвостик В.М. -  залишилися працювати в інституті, а потім в Національному університеті державної податкової служби України.

Викладач електротехнічних дисциплін Ірпінського  індустріального технікуму (1974 -1998) Чмир Ая Іванівна

20 грудня 2023 р.