26 квітня 1986 року - дата, закарбована назавжди у свідомості людства як день найбільшої техногенної катастрофи в історії - аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Через десятиліття її наслідки відлунюють у долях людей, у стані довкілля, у нашій колективній пам’яті.

До Міжнародного дня пам'яті про Чорнобильську катастрофу в Музеї історії університету пропонуються до перегляду фільми, відео про Ірпінь та його жителів у перші дні після аварії 1986 року; записи заходів за участі ліквідаторів, переселенців із зони відчуження, членів їх родин; фоторепортажі і спогади очевидців.  До уваги студентів, гостей ДПУ, усіх охочих тематична експозиція «Чорнобиль - доля - пам’ять», що розповідає про героїв, які ціною власного життя і здоров’я зупиняли смертельну загрозу, рятуючи країну і світ від радіаційної катастрофи. Реальні факти, фото, документи, речі засвідчують історії життя викладачів, співробітників, ветеранів навчального закладу, які  безстрашно протистояли чорнобильському лиху. Це - Анатолій Цимбалюк, Петро Цимбал, Катерина Рудь, Валентин Попруга, Яків Шевченко, Василь Бершадський, Тетяна Тіхомірова, Володимир Одинець, Іван Мудрак, Микола Павленко, Валерій Бодашевський, Валерій Хромченко, Олександр Мілевський, Микола Касьяненко.

Експозиція музею нагадує про надзвичайну важливість відповідального ставлення до атомної енергетики.

Нині, коли наша країна знову переживає страшні випробування, коли війна принесла масштабні руйнації і непоправні втрати та поставила людство перед загрозою ядерного терору з боку держави-агресора, чорнобильські спогади набувають нового змісту. Розуміємо: трагедія може повторитися. Бачимо:  світ не зробив належних висновків…

У тривожній воєнній реальності в ці весняні дні ми схиляємо голови в скорботі й пам’яті за героями-ліквідаторами, за усіма, кого забрала Чорнобильська трагедія; за захисниками і захисницями України, що віддали своє життя за незалежність; за мирними людьми, чиї долі обірвала війна.

Пам’ятаємо. Вшановуємо. Віримо в перемогу.