Калганова Олена Анатоліївна

Kalhanova O. (English CV)

Посада: доцент кафедри кримінальних розслідувань

Науковий ступінь: кандидат юридичних наук

Вчене звання: доцент

У 2004 році закінчила Національну академію ДПС України за спеціальністю «Правознавство».

У 2022 році закінчила Державний податковий університет та здобула кваліфікацію магістра (галузь знань "Освіта/педагогіка").

У 2007 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність на тему: «Процесуально-правові засади участі іноземних громадян у кримінальному судочинстві України».

У 2010 році присвоєно вчене звання доцента кафедри кримінального права, процесу та криміналістики Національного університету ДПС України.

Працює над дисертаційним дослідженням на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.

Підвищення кваліфікації та стажування:

1. Інноваційні методи та підходи у юридичній освіті (Академічне товариство ім. Міхала Балудянського, Словаччина, 2016).
  2. Міжнародні стандарти захисту прав людини (Варненський вільний університет імені «Чорноризця Храбьра», Болгарія, 2019).
  3. Покращення роботи правоохоронних органів під час паралельних фінансових розслідувань в Україні (Державний заклад післядипломної освіти «Академія фінансового моніторингу», 2020).
  4. Отримання сертифікату спеціаліста з розслідування міжнародних злочинів і корупції (Академія протидії економічній злочинності, Поліція Лондон Сіті, Велика Британія, 2020).
  5. Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах (он-лайн курс на платформі Prometheus, 2021).
  6. Критичне мислення для освітян (он-лайн курс на платформі Prometheus, 2021).
  7. Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів (он-лайн курс на платформі Prometheus, 2021).
  8. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості» (он-лайн курс на платформі Prometheus, 2021).
  9. Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти (он-лайн курс на платформі Prometheus, 2021).
  10. Основи тестології та розробки тестових завдань (Міністерство освіти і науки України, 2021).
  11. Комунікація щодо національних спільнот для пресслужб поліції та прокуратури (курс Офісу Ради Європи в Україні, 2022).
  12. Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях (он-лайн курс на платформі Prometheus, 2022).
  13. Критичне мислення в українському контексті (он-лайн курс на платформі Prometheus (в межах грантового компонента проєкту EU4USociety), 2022).
  14. Освітній проєкт з криптограмотності та блокчейну. Модуль 1 (Міністерство цифрової трансформації України, 2023).

Сфера наукових інтересів: кримінальний процес та криміналістика.

Наукова діяльність: авторка та співавторка понад 100 наукових та навчально-методичних праць, в т.ч. однієї одноосібної монографії «Процесуально-правові засади участі іноземних громадян в кримінальному судочинстві України» (2009); трьох колективних монографій: «Role of the media in the fight against criminality» (2013), «Professional criminality in the sphere of economy of Ukraine and the corruption phenomena: dialectics of intercommunication» (2014), «Methodology and science foundation of modern jurisprudence» (2020); трьох навчальних посібників (у співавторстві): «Прокуратура України» (2009), «Історія держави і права зарубіжних країн (у визначеннях і схемах)» (2014), «Теорія судових доказів (в таблицях і схемах)» (2019); 33 статей у фахових виданнях; однієї статті у виданні, що індексується в Scopus; має 5 авторських свідоцтв.

Навчальні дисципліни, що викладає: «Актуальні проблеми організації фінансових розслідувань», «Міжнародне співробітництво під час кримінального провадження», «Розслідування організованої злочинної діяльності у сфері оподаткування».

Профіль у GoogleАкадемії:

ORCID ID: https://orcid.org/0000-0001-7933-7498