24.09.2024 року відбувся круглий стіл «Актуальні питання оподаткування в країнах ЄС: досвід для України» в рамках виконання проєкту ЄС Еразмус+ Модуль Жана Моне: «Формування стійкого інтересу до податкової культури ЄС шляхом запровадження освітніх, наукових та комунікативних просвітницьких заходів, орієнтованих на українське суспільство», 101125984 — TIEU — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH

Мета круглого столу: обговорення актуальних питань сучасного стану оподаткування в країнах ЄС для імплементації кращих практик в Україні, встановлення діалогу в українському суспільстві між платниками податків та органами державної влади.

Напрямки роботи круглого столу:

1. Податкова політика та гармонізація оподаткування в країнах ЄС.
  2. Адміністрування податків та платежів в країнах ЄС.
  3. Інформаційні сервіси та технології в сфері оподаткування та управління в країнах ЄС.

В роботі круглого столу взяли участь: представники міжнародних організацій, науковці, практики та експерти з Німеччини, Польщі, Іспанії; органів влади та управління з регіонів України, працівники органів ДПС України, податкові консультанти, експерти міжнародної аудиторської компанії KPMG, Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків в Україні», науковці та освітяни з різних регіонів України: Києва, Львова, Тернополя, Харкова, Хмельницького, Черкас, Херсона.

Модератори круглого столу: Ірина ПРОКОПЕНКО, керівник Проєкту ЄС Еразмус+ Модуль Жана Моне: 101125984 — TIEU — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH та Ольга ІВАНИШИНА, лідер Проєкту ЄС Еразмус+ Модуль Жана Моне: 101125984 — TIEU — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH

Учасників заходу привітали: Олександра СМІРНОВАпроректор з наукової роботи ДПУ, Юліана КОЗАЧЕНКО, в.о. начальника Головного управління ДПС України у Київській обл., Леся КАШПУР, начальник управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО «Асоціація платників податків в Україні», Володимир КРАЄВСЬКИЙдекан факультету податкової справи, обліку та аудиту ДПУ.

З доповідями виступили: Вольфганг БОКС, податковий консультант, адвокат, доктор філософії (м. Вілліхь, Німеччина); Тетяна ГРОМОВА, канд. екон. наук, доцент, засновниця фірми «LegaLine», членкиня Асоціації Бухгалтерів в Польщі (м. Познань, Польща); Валерія ГАВРИЛОВАмагістр з міжнародних економічних відносини, (Uniwersytet Opolski, Польща); консультант з бухгалтерських та податкових питань в компанії MUGURUZA&GOMETZA ABOGADOS SL (м. Більбао, Іспанія); Костянтин ШВАБІЙ, д-р екон. наук, професор, професор кафедри адміністрування податків ДПУ; Вікторія ЧАЙКАд-р юрид. наук, доцент, професор кафедри фінансового та податкового права ДПУ; Іванна ПОРОХНЮКстарший податковий консультант, KPMG, (м. Київ, Україна); Ірина ПЕТРОВА, канд. юрид. наук, доцент, стипендіат Німецької служби академічних обмінів DAAD, доцент кафедри адміністративного права, процесу та митної безпеки ДПУ, Ірина БЛЮС, здобувач вищої освіти першого (бакалаврського) рівня факультету податкової справи, обліку та аудиту ДПУ.

Під час заходу викладачі, науковці, здобувачі вищої освіти, працівники податкової служби, фахівці-практики, експерти в сфері вітчизняного та міжнародного оподаткування України та країн ЄС обмінялись знаннями, досвідом та ідеями щодо вдосконалення податкової системи та адміністрування податків в Україні з урахуванням досвіду ЄС.

Дякуємо усім учасникам круглого столу за конструктивний діалог та пропозиції щодо гармонізації системи оподаткування в Україні до кращих практик країн ЄС. Маємо також надію, що результати роботи круглого столу будуть сприяти встановленню діалогу в українському суспільстві між платниками податків та органами державної влади, підвищенню податкової дисципліни та формуванню високого рівня культури сплати податків.

Більш детальна інформація про проєкт на сайті ДПУ:

Міжнародна діяльність. Erasmus+ та Jean Monnet ModulesФормування стійкого інтересу до податкової культури ЄС шляхом запровадження освітніх, наукових та комунікативних просвітницьких заходів, орієнтованих на українське суспільство

Сторінка кафедра адміністрування податків: https://dpu.edu.ua/kafedra-administruvannia-podatkiv