З метою вивчення та розуміння підростаючим поколінням ролі, значення та місця податків, зборів, платежів у житті держави і суспільства проводиться Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей». Формування свідомого ставлення до сплати податків, зборів, платежів у молоді шкільного віку, для участі у конкурсі залучаються учні загальноосвітніх навчальних закладів двох вікових категорій: І категорія –  9-11 років, ІІ категорія -  12-15 років. Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової тематики: художні твори, твори декоративно-прикладного мистецтва та літературні твори у три етапи: І етап – районний рівень, ІІ етап – регіональний рівень, ІІІ етап – Всеукраїнський рівень. Школярі, які приймають участь в конкурсі, змагаються за звання найсвідомішого майбутнього платника податків, демонструючи своє творче бачення економічної культури країни.

До Музею історії університету передані творчі роботи, які проходили відбір на Всеукраїнському рівні дитячої творчості «Податки очима дітей». Роботи наповнені по-дитячому світлими мріями про майбутнє своєї країни, щасливе дитинство і добробут кожної родини - незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в країні. Творчі роботи були виконані під такими та іншими гаслами – «Щоб уникнути завоювання – здійсни декларування»; «Податки у казні – хліб на столі»; «Нектар бджілочка несе – у бюджеті усе є»; «Податки сплати – щасливо живи!»; «Податок – в дім достаток»; «Сплати податки вчасно та живи класно!»; «Пшеничка до пшенички – й наповниться скарбничка»…

Не перестаємо дивуватися, які талановиті в нас діти, стільки мудрості, гумору, краси в цих дитячих роботах. Діти дуже правильно розкривають важливість і необхідність податків для нашої держави. Чимало робіт мають глибокий філософський зміст і високу художню майстерність. За допомогою таких заходів, діти ще з раннього віку усвідомлюють, що податки – основа формування бюджету держави та соціальних сфер, а від сумлінності платників залежать добробут та процвітання країни. Крізь призму  дитячого світосприйняття спостерігається чітке розуміння місця податкової системи в житті суспільства, турбота про долю своєї країни,  її економічно стабільне майбутнє.

Надіємося, що діти, які виконують творчі роботи на податкову тематику, у майбутньому стануть не тільки творчими особистостями, здобувачами вищої освіти Державного податкового університету, але і сумлінними платниками податків.

Пропонуємо всім бажаючим відвідати виставку робіт учасників Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей» у Музеї історії університету.