Музей історії університету ініціював проведення в День Збройних Сил України вшанування пам’яті  полеглих за волю і незалежність держави захисників – випускників та співробітників закладу освіти.

Допоки триває війна, ми не можемо ані знати точну кількість загиблих, ані назвати всіх поіменно, ані розповісти  історії їхнього подвигу. Та кожен, хто віддав своє життя за Україну, - то болюча втрата, незагойна рана і для родини, і для країни, і для суспільства.. Тож маємо докласти всіх зусиль, щоб наші герої були в нашій пам’яті не абстрактною цифрою, щоб наша пам’ять про них була живою і вони отримали максимальну шану і гідну вдячність.

41  хороброго і нескореного воїна, з числа випускників та  працівників ДПУ, що навічно залишаться в строю, вшанували хвилиною мовчання та поминальною молитвою студенти, викладачі, співробітники. Особлива подяка батькам і рідним полеглих – Вадима ЖОРОВА та Андрія БОЖКА,  випускників  факультету податкової міліції; Сергія МАЛЮКА, випускника факультету фінансів, та Павла МАЛЮКА, працівника університету,  за особисту участь,  діалог з музеєм, надання матеріалів про героїв.  Ми всі у вічному боргу перед матерями й батьками за те, що  виростили мужніх і сміливих патріотів. І схиляємося перед дітьми, які втратили батьків.

Щиро вдячні настоятелю храму св. Миколая Чудотворця, протоієреєю, капелану Андрію КЛЮШЕВУ за участь у заході й щоденну молитву за воїнів наших. Музей вдячний Ігорю ХОМЕНКУ, провідному художнику ДПУ за створення ескізів до тематичної виставки «Вони померли, щоб жила Вкраїна» та музичного відеоряду, а також за тривалу плідну  співпрацю.

Подвиг, героїзм і відвага  полеглих воїнів - випускників та співробітників – назавжди увійдуть в історію закладу освіти.