Кафедра публічних фінансів є випусковою з підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» від першого (бакалаврського) до наукового рівня доктора наук. Фахове викладання 38 дисциплін, закріплених за кафедрою, забезпечують високопрофесійні науково-педагогічні працівники, з них 3 доктори наук та 9 кандидатів наук. На кафедрі навчається понад 150 здобувачів вищої освіти.

Нині кафедру очолює доктор економічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Давиденко Надія Миколаївна.

Кафедра розпочала діяльність з циклової комісії бухгалтерського обліку і аналізу колишнього Ірпінського індустріального технікуму. Кафедра заснована у вересні 1996 року. Її очолив Петро Мельник, заступниками були к.е.н., професор Ю.І.Ляшенко, М.І.Вдовиченко. З вересня 1997 завідувачем  призначено к.е.н., професора Олександра Дмитровича Данілова, а кафедра отримала назву «Кафедра державних фінансів».

Кафедра пізніше була реформована: на факультеті фінансів та банківської справи – кафедра фінансового менеджменту; банківської справи та фінансового моніторингу; фінансових ринків та фінансових послуг; а на факультеті економіки та оподаткування – кафедра податків та оподаткування.

З вересня 2009 року кафедру очолила доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, держаний радник податкової служби України 3 рангу Тарангул Людмила Леонідівна. Заступниками  призначено: к.е.н., доцента Бедринець М.Д. – з навчально-методичної роботи; к.е.н., доцента  Ріппу М.Б. – з наукової роботи; к.е.н., доцента  Гордей О.Д. – з виховної роботи. Кафедру назвали кафедра фінансів.

Кафедра фінансів уперше на теренах українського освітянського простору розробила та впровадила магістерські програми «Корпоративні фінанси», «Фінансова аналітика та прогнозування бізнес-процесів», які адаптовані за навчальним планом до вимог ЄС та затверджені в межах національного законодавства. Магістерська програма «Управління державними фінансами» мала перший випуск у 2001 році, а її випускники нині працюють на керівних посадах міністерств і відомств.

З червня 2018 кафедру  очолила Бедринець М.Д., к.е.н., доцент. Заступниками призначено: к.е.н., доцента Ліснічук О.А. – з навчально-методичної роботи;  к.е.н., доцента Нечипоренко А.В. – з наукової роботи; к.е.н., доцента Довгань Л.П. – з виховної роботи.

У зв’язку із зміною підпорядкування навчального закладу – переходом до Міністерства фінансів – виникла необхідність оновлення магістерської програми. У 2021 році кафедра успішно пройшла акредитацію магістерської освітньо-професійної програми «Управління публічними фінансами», гарант якої доктор економічних наук, професор Гордей Оксана Дмитрівна. Кафедра перейменована  на кафедру публічних фінансів.

У листопаді 2021 року завідувачем кафедри призначено  к.е.н., доцента, с.н.с. Коляду Тетяну Анатоліївну. Заступниками стали: к.е.н., доцент  Бедринець М.Д.  – з навчально-методичної роботи,  к.е.н., доцент Сокирко О.С. – з наукової роботи; к.е.н., доцент  Довгань Л.П. – з виховної і профорієнтаційної роботи.

Професорсько-викладацьким складом кафедри розроблено та видано 21 навчальний посібник з грифом Міністерства освіти і науки України; 30 монографій;  опубліковано понад 700 статей у фахових виданнях України; більше 30 статей у фахових виданнях інших держав.

На кафедрі функціонує аспірантура та докторантура зі спеціальності 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит.

Щорічно на кафедрі проводяться наукові конференції, студентські олімпіади фінансового спрямування, переможці яких представляють університет в інших ЗВО України. Функціонує науковий  гурток «Фінансист».

На кафедрі регулярно проводяться зустрічі з провідними науковцями, практиками у сфері оподаткування і фінансів в форматі круглих столів, наукових семінарів. Кафедра неодноразово вигравала номінацію «Краща кафедра університету», має численні нагороди і відзнаки за успішно проведену наукову, навчальну і методичну роботу.