1. З допису «ПЕРЕБІГ ПОДІЙ», укладеного керівництвом ДПУ зі свідчень очевидців.

«05.03.2022 - повністю перервано подачу електроенергії, води та тепла до приміщень університету. На залізничному вокзалі Ірпеня обстріл людей, які намагалися евакуюватися. У самому місті ведуться інтенсивні обстріли мирного населення з різних видів зброї.

Уранці 05.03.2022 роздобули паливо та прийняли рішення евакуювати всіх бажаючих, що перебували сховищах університету, автобусом.

Під обстрілами виведено з гаража автобус  та організовано виїзд через Стоянку (у напрямку Фастова), далі до м. Сторожинець Чернівецької області.

Там розташувались у приміщення Сторожинецької філії нашого університету. Адміністрація на чолі з в. о. ректора Валентиною Унинець-Ходаківською організовувала функціонування та адміністрування діяльності ДПУ вже з Сторожинця, де й знаходилися тривалий час».

2. Уривки зі «ЩОДЕННИКА ВІЙНИ» Галини ЧИГРИНОЇ – к. ю.наук, доцента, професора кафедри кримінальних розслідувань.

«05.03 (субота) – на вулицю не виходили. Світла, інтернету немає, Кажуть, що колони ворожої техніки зайшли в Ірпінь з Житомирської траси в районі Синергії на Машторф.

06.03 (неділя) – сходила в корпус ФПМ. Взяла навушники, щоб слухати радіо. Поки є зарядка на мобілці, будемо слухати новини. Дівчата зі столової дали хліба і продукти (дай Бог їм здоров’я!).Усі в підвалі (мова йде гуртожиток №1) чекають новин. Увечері була «політінформація». Розказала їм новини. Хотіли всі послухати, весь підвал прийшов на вахту. Я сама не очікувала. Стріляють вдень і вночі.

07.03 (понеділок)  - зв’язок тільки по радіо, звідти дізнаємося новини. Бучу, Ірпінь, Ворзель обстрілюють, стоять війська рф скрізь. Люди поводять себе по-різному. Але всі згуртовані. Хлопці оборону тримали б, але немає зброї.

Закінчилась вода. Немає електрики – не працюють насоси. Ми встигли трохи води понабирати. Дівчата з вахти накип’ятили вдома (у них ще є газ). Велика пошана – вони не кидають свій пост, як у центральному і на ФПМ.

Місцеві хлопці принесли до підвалу тюльпани. Всі радіють».

Далі буде…