Відділ внутрішнього забезпечення якості освіти
Система внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в ДПУ передбачає здійснення процедур і заходів:
Функції відділу
- Вивчення та узагальнення вітчизняного і міжнародного досвіду; досвіду факультетів університету з питань моніторингу якості освіти, поширення інформації щодо моніторингових досліджень в системі освіти.
- Науково-методичне та організаційне забезпечення моніторингу якості знань здобувачів Університету, розробка з ННІ / факультетами єдиної системи критеріїв, показників моніторингу якості освіти в Університеті.
- Розробка науково-методичних засад моніторингу якості вищої освіти.
- Координація та організація, проведення заходів щодо популяризації, дотримання та формування культури академічної доброчесності учасниками освітнього процесу.
- Координація, забезпечення, документальне/електронне оформлення проаналізованих даних автоматизованих перевірок на академічний плагіат текстових робіт здобувачів та науково-педагогічних працівників.
- Здійснення методичної та консультативної роботи у сфері внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в Університеті.
- Забезпечення ефективної взаємодії Університету із стейкхолдерами у сфері внутрішнього забезпечення якості вищої освіти.
- Розробка та проведення заходів щодо функціонування системи забезпечення якості вищої освіти в університеті відповідно до вимог державних стандартів вищої освіти.
- Проведення маркетингових досліджень щодо перспективності надання освітніх послуг Університетом з певних спеціальностей, спеціалізацій та освітніх програм.
- Координація роботи щодо оцінювання науково-педагогічних працівників та регулярне оприлюднення результатів таких оцінювань на офіційному вебсайті Університету.
- Моніторинг якості надання освітніх послуг в Університеті.
- Узгодження дій усіх структурних підрозділів Університету з питань реалізації системи внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти.
- Участь у розробленні політики внутрішньої системи забезпечення якості освіти, визначенні принципів та процедур забезпечення якості вищої освіти;
- Впровадження та постійне удосконалення заходів зворотного зв’язку із споживачами послуг, що надаються Університетом.
- Надання консультативної та методичної допомоги структурним підрозділам Університету з питань діагностики, оцінки та моніторингу якості знань здобувачів.
- Підготовка та внесення питань, щодо усунення невідповідностей, виявлених під час моніторингу, з урахуванням пропозицій структурних підрозділів, щодо вдосконалення моніторингових заходів.
- Інформування суб’єктів і об’єктів освітнього аудиту про результати усіх видів моніторингу
- Консультативна допомога та співпраця із студентськими органами самоврядування
- Проведення опитування серед роботодавців щодо якості освіти випускників Університету та потреб ринку праці.
- Забезпечення планування, проведення та аналіз внутрішніх аудитів структурних підрозділів Університету, щодо відповідності їх діяльності системі управління якості.
- Інформування керівництва Університету, здобувачів вищої освіти про проведену роботу шляхом розміщення інформації, довідок, звітів на Інтернет-сайті та інших інформаційних ресурсів.
Анкетування учасників освітнього процесу
Метою анкетування учасників освітнього процесу є дослідження якості викладання та рівня задоволеності здобувачів вищої освіти, як споживачів освітніх послуг, стимулювання професійного зростання та підвищення професійної кваліфікації науково-педагогічних працівників, врахування інтересів та пропозицій здобувачів вищої освіти, організації навчального процесу, залучення здобувачів до процесу періодичного перегляду та удосконалення процедур забезпечення якості освітніх програм.
Завданням анкетувань є:
- використання анкетування як одного з елементів моніторингу системи контролю за якістю освітнього процесу;
- підвищення ефективності освітнього процесу;
- отримання надійної та якісної інформації про ставлення здобувачів вищої освіти до діяльності НПП;
- отримання надійної та якісної інформації про навчання і викладання за освітньою програмою, з метою подальшого використання цієї інформації при перегляді ОП;
- забезпечення гарантів ОП і НПП, які забезпечують викладання, інформацією, що сприятиме покращенню якості підготовки фахівців та підвищенню ефективності освітнього процесу;
- забезпечення керівництва Університету інформацією про різні аспекти науково-педагогічної діяльності викладачів.
За Вашим бажанням просимо пройти анкетування!
- Анкета випускника
- Анкета для викладачів щодо освітнього середовища
- Анкета для здобувачів щодо оцінки якості освітньої компоненти