bilous

Посада: професор кафедри публічного права

ПІБ українською: Білоус Віктор Тарасович

ПІБ англійською: Bilous Viktor

Науковий ступінь: доктор юридичних наук

Вчене звання: професор

Почесне вчене звання: заслужений юрист України, член-кореспондент Академії наук з Державного управління, генерал-майор міліції (у відставці)

Профілі в наукових базах даних

ORCID https://orcid.org/0000-0002-1390-1065

Web of Science ResearcherID http://surl.li/azzzt

Google Scholar http://surl.li/baaak

Науковці Україниhttp://surl.li/baaas

Сфера (коло) наукових інтересів: правове забезпечення фінансової безпеки, економічна безпека, фінансові розслідування, адміністративне право, фінансове право

Освіта

1979р. – Ордена Трудового Красного Знамени Академии МВД СССР, спеціальність «Правознавство».

У 2004 році захистив докторську дисертацію на тему «Координація управління правоохоронними органами України по боротьбі з економічною злочинністю (адміністративно-правовий аспект)».

У 2001 році присвоєне вчене звання професора кафедри організації оперативно-розшукової діяльності.

Науково-педагогічна діяльність: у закладі вищої освіти працює з 1997 року.

Суспільно-громадська діяльність: керівник наукової школи, є членом: оргкомітету Всеукраїнських науково-правових читань, присвячених науковій школі д.ю.н., професора Білоуса В.Т.; щорічної Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Фінансова безпека України: сучасний стан правового регулювання та перспективи розвитку».

Основні опубліковані праці:

Статті у наукових фахових виданнях:

1. Bilous V., Ternushchak M., Starodub D. Improvement of the procedure for providingadministrative services to taxpayers in the context of public administration reform. Baltic

Journal of Economic Studies, Vol. 4 (2018) No. 4. S.45-49. http://dx.doi.org/10.30525/2256-0742/2018-4-4-45-49

2. Білоус В.Т., Бригінець О.О. Правові питання розв’язання проблем фінансової безпеки України. Вісник Національного університету «Львівська політехніка». 2018.

Collection; No 923. С. 89-95. наукометрична база Index Copernicus. Фахове видання.

3. Білоус В.Т., Тернущак М.М. Удосконалення положення адміністративного суду щодо спрощеного позовного провадження. Наука і правоохорона. 2018. No2 (31) С.25-32. Фахове видання.

4. Білоус В.Т. Правове регулювання інвестиційної безпеки – складова фінансової безпеки держави. Наука і правоохорона. 2017. No 1 (35). С. 12 – 19. Фахове видання.

5. В.Т. Білоус, О.С. Лозюк Реформування податкового законодавства як інструмент розвитку меценатства в Україні. Науковий юридичний журнал «Правові новели». 2019. No 8. С. 65-71.

6. В.Т. Білоус, О.С. Лозюк Проблеми оподаткування гастрольної діяльності. Порівняльно-аналітичне право. 2019. No 4. С. 249-252

7. Білоус В.Т., Стасюк О.Л. Адміністративно-правові гарантії реалізації правозахисної функції в Україні. Наука і правоохорона No 2 (44) 2019 р. с. 69-74;

8. Білоус В.Т. Тильчик О.В.. Тильчик В.В. Реформа вітчизняної вищої освіти: актуальні питання сьогодення. Наука і правоохорона No 3 (45) 2019 р. с. 25-32

9. Білоус В.Т., Борник Н.П., Єсімов С.С. Вісник Національного університету «Львівська Політехніка». Збірник наукових праць. Серія: Юридичні науки. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2019. – No 1. – С. 132–140.

10. Білоус В.Т., Варшамян В. Особливоссті оподаткування IT-діяльноті в Україні: перспективи вдосконалення. Knowledge education law management. Nauka oświata pravo zarządzanie No 7 (35) vol. 1. C. 122-129.

11. Білоус В.Т., Тернущак М. М. Правові гарантії фінансової безпеки з надання допомоги Україні після війни. Економіка. Фінанси. Право. 2022. № 8. С.5-9

Монографії

1. Правове регулювання валютного контролю в Україні : монографія/ В. Т. Білоус, А. В. Гарбінська-Руденко / Держ. податк. служба України, Нац. ун-т держ. податк. служби України.– Ірпінь: Вид-во Національно університету ДПС України, 2012. – 192 с.

2. Правове забезпечення фінансової безпеки України: монографія / Білоус В.Т., Бригінець О.О., Драган О.В., Касьяненко Л.М. та ін. – Ірпінь : Університет ДФС України, 2020. – 428 с. – (Серія «Податкова та митна справа в Україні»; т. 164.) колективна монографія кафедри (рекомендовано Вченою радою Університету ДФС України протокол № 15 від 24 грудня 2020 р.).

Статті у зарубіжних виданнях:

Viktor Bilous, Tigran Varshamian Features of taxation of it activities in Ukraine: prospects for improvementknowledge • Education • law • Management nauka • Oświata • Pravo • Zarządzanie № 7 (35) vol. 1 / 2020 Р.122-129

Навчально-методичні посібники:

1. Митне право : навчально-методичний посібник / [В. Т. Білоус, О. О. Кузьменко, Н. І. Блащук та ін.]. – Ірпінь : Видавництво Національного університету ДПС України, 2012. – 106 с. (30 с.) рекомендовано Вченою радою НУДПСУ протокол № 7 від 02 березня 2012 року.

2. Правове та організаційне забезпечення здійснення фінансових розслідувань : курс лекцій [Електронний ресурс] / В. Т. Білоус, О. О. Бригінець / Мін-во доходів і зборів України, Нац. ун-т державної податкової служби України. – Ірпінь, 2013. – 156 с. – Режим доступу : library.asta/edu/ua/ Методичні матеріали, Юридичний факультет, Кафедра фінансового права.

3. Антологія міжнародного поліцейського права : у 2-х т. : Історія, предмет, методи, норми, класифікація / В. Я. Тацій, Т. О. Проценко, В. Т. Білоус [та ін.]. – Херсон : Айлант, 2014. – 886 с.

Наукова діяльність: за період наукової роботи опубліковано  більше 160 наукових праць

Викладає дисципліни: Правове регулювання фінансових розслідувань; Правове регулювання фінансової безпеки; Правовий менеджмент у сегментах фінансової безпеки

Підвищення кваліфікації (сертифікати): Пройшов підвищення кваліфікації у США за програмою Служби внутрішніх доходів Міністерства фінансів у 2021 р.

Нагороди: Заслужений юрист України

Обов’язки (напрями діяльності): гарант освітньо-професійної програми «Правове забезпечення фінансової безпеки держави» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 081 «Право»