20 та 21 червня 2024 року у Державному податковому університеті проведено літній інтенсив-тренінг для органів місцевого самоврядування за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Кращі практики сталого розвитку країн ЄС для органів місцевого самоврядування», який реалізовано в рамках міжнародного грантового проєкту ERASMUS+ Programm Jean Monnet № 101085764 «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації»* на платформі Інституту підвищення кваліфікації ДПУ.

В тренінгу взяли участь 46 слухачів, серед яких державні службовці, які обіймають посади державної служби категорій "Б" і "В"; посадові особи місцевого самоврядування ІІ–VII категорій посад; депутати місцевих рад.

Лектор курсу: к.е.н., доцент, член робочої групи проєкту Олена Джадалла.

Інтенсив-тренінг передбачав підвищення рівня обізнаності учасників щодо кращих практик сталого розвитку країн ЄС з метою їх адаптації до України в контексті реформи децентралізації. Програма курсу передбачала розкриття таких питань: основи реалізації цілей сталого розвитку в країнах ЄС в контексті євроінтеграційних намірів України; досвід міст та регіонів країн членів ЄС щодо сталого розвитку.

На практичних заняттях було розглянуто кейси:

  • стратегічний план відбудови українських міст на засадах сталого розвитку.
  • проблеми та перспективи інтеграції України до Європейського Союзу: «Swot Analysis/Regional Vision»;
  • основні напрямки та значення для українських міст Національної стратегії сталого розвитку;
  • ділова гра «Історія становлення й розвитку європейської інтеграції в контексті сталого розвитку»;
  • практика імплементації ЦСР у провідних країнах Європи: кейси Франції, Німеччини, Латвії та інші;
  • адаптація політик сталого розвитку міст та регіонів ЄС до умов України;
  • аналіз національної стратегії сталого розвитку в контексті інтересів діяльності органів місцевого самоврядування;
  • онлайн практика: «Цілі сталого розвитку» на веб-порталі https://game-globalcompact.org.ua;
  • приклади успішної імплементації ЦСР в ЄС: рекомендації для органів місцевого самоврядування.

Матеріали інтенсив-тренінгу розмішені на платформі дистанційного навчання Moodle.

Слухачі брали активну участь в обговоренні важливих питань імплементації позитивного досвіду політики сталого розвитку ЄС для українських міст та регіонів України. По завершенню всіма учасниками пройдено фінальне тестування, за результатами якого вони отримали сертифікати, що засвідчують проходження підвищення кваліфікації обсягом 12 годин/0,4 кредити ЄКТС.

*This project has been funded with support from the European Commission under the Erasmus+ Programme. This publication [communication] reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

Цей проєкт фінансується Європейською Комісією в рамках програми Erasmus+. Ця публікація [повідомлення] відображає лише погляди авторів, і Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в ній.