chayka

Посада: професор кафедри публічного права

ПІБ українською: Чайка Вікторія Вікторівна

ПІБ англійською: Chaika Victoria

Науковий ступінь: доктор юридичних наук

Вчене звання: доцент

Профілі в наукових базах даних

ORCID: https://orcid.org/0000-0001-5990-7342

Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=Oq3txp8AAAAJ&hl=ru#

Сфера (коло) наукових інтересів: податкове право, порівняльне податкове право, фінансове право

Освіта

2008 р. – Національний університет державної податкової служби України, спеціальність «Правознавство».
У 2012 р. в спеціалізованій Вченій раді Національного університету ДПС України захистила кандидатську дисертацію на тему «Податкове законодавство України та держав Європейського Союзу: порівняльно-правовий аналіз». _15 грудня 2015_ р. атестаційною колегією Міністерства освіти і науки України Чайці Вікторії Вікторівні присвоєно вчене звання доцента.
У 2018 р. у спеціалізованій Вченій раді назва Університету державної фіскальної служби України захистила докторську дисертацію та тему «Правові форми реалізації державної податкової політики України».

Науково-педагогічна діяльність:

2021 р. - до тепер – професор кафедри публічного права Державного податкового університету

2018 - 2021 рр. – професор кафедри фінансового права Університету державної фіскальної служби України

2007 − 2018 рр. - працювала на посадах молодшого наукового співробітника (Науково-дослідний центр з проблем оподаткування Національного університету ДПС України), старшого викладача, доцента кафедри на кафедрах міжнародного права, фінансового права Університету державної фіскальної служби України

Суспільно-громадська діяльність.

Є членом Асоціації фінансового права України

2018 – 2019 рр. – член редколегії наукового фахового видання «Міжнародний юридичний вісник: актуальні проблеми сучасності (теорія і практика)»

2019-2020рр. - член редколегії наукового фахового видання «Ірпінський юридичний часопис»

Основні опубліковані праці:

Статті у наукових фахових виданнях:

1.  Чайка В. В., Чайка Л. В. Конфліктологія податкових правовідносин: теоретико-правовий аспект. Адміністративне право і процес.2021. № 1. С. 54-69.

2.  Чайка В. В. Правові аспекти реалізації податкової політики в умовах забезпечення національної фінансової безпеки. Національна безпека: моніторинг реалізації законодавства України.2018. 375 с.

3. Чайка В. В. Удосконалення правових форм реалізації податкової політики в умовах європейської інтеграції України. Міжнародний юридичний вісник: актуальні проблеми сучасності (теорія та практика).2017. № 1. С. 150-157.

4. Чайка В. В. Правова природа та ознаки державної політики. Науковий вісник публічного та приватного права.2016. Вип. 5. С. 235-240.

5. Чайка В. В. Захист прав платників податків як органічна складова системи захисту прав і свобод людини. Порівняльно-аналітичне право:електрон. наук. фахове вид. 2016. № 4. С. 172-176.URL: http://www.pap.in.ua/4_2016/52.pdf(дата звернення: 19.08.2022).

Монографії

1. Чайка В. В. Податкова політика України: теоретико-правовий аспект : монографія. Ірпінь: Університет ДФС України, 2017. 348 с.

2. Реформування податкової системи України: сучасні виклики та орієнтири : монографія / [Пашко П. В., Тарангул Л. Л., Аністратенко Ю. І. та ін.]; за ред. П. В. Пашка, Л. Л. Тарангул. Київ : ТОВ «Новий друк», 2015. 570 с. (одноосібно автор – 0,9 друк. арк. у підрозділі 4.1 «Правові детермінанти вітчизняної податкової політики»).

3. Імплементація міжнародно-правових норм у сфері оподаткування в законодавство України : монографія / [Варналій З. С., Долгий О. А., Тимченко Л. Д. та ін.]; за ред. П. В. Мельника та Л. Д. Тимченка. – Ірпінь : Національний університет ДПС України, 2012. – 406 с. (одноосібно автор – підрозділ 2.1.1 у розділі 2 «Порівняльно-правовий аналіз світового досвіду регулювання стягнення непрямих податків та перспективи його впровадження в Україні», с.68-79).

4. Податкова політика України: стан, проблеми та перспективи : монографія / [Мельник П. В., Тарангул Л. Л., Варналій З. С. та ін.]; за ред. З. С. Варналія. – К. : Знання України, 2008. – 675 с. (одноосібно автор – 0,6 друк. арк. у підрозділі 13.3 «Податкове право ЄС у системі acquiscommunautaire»).

Статті у зарубіжних виданнях:

1. Chaika L. V., Chaika V. V. Theoretical and Methodological Foundations of Conflict Management Studies in Tax Legal Relations. Journal of International Legal Communication.№ 1.P. 171-185.

2. ChaikaV. V., KasianenkoL. M., LatkovskaT. A., PryshvaN. Yu., TopchiiV. V. Legal Forms of Implementation of Foreign Tax Policy in the Context of European Integration of Ukraine. Journal of Advanced Research of Law and Economics. 2019. Vol. X. P. 85.

3. ChaikaV. V. Taxpayers Rights' Protection as the Component of the System of HumanRights' Protection in Ukraine. Nowe wyzwania i rozwiązania w europejskim systemie ochrony praw człowieka. T. 3. P. 520-530.

Навчально-методичні посібники:

За період наукової роботи опубліковано понад 80 публікацій, з них 80 наукового характеру (5 монографій, 1 підручник), 33 статті у фахових виданнях, 41 тези конференції).

Викладає дисципліни: Податкове право, Правове регулювання діяльності податкового адвоката

Підвищення кваліфікації (сертифікати):

Стажування за кордоном, сертифікат від 3-6 травня 2016 р., Словаччина, м. Кошице, 72 години, організатор: Академічне співтовариство Міхала Балудянського на базі Технічного університету міста Кошице. Назва стажування «Інноваційні методи та підходи в юридичній освіті»

Нагороди: грамоти та подяки Університету державної фіскальної служби України

Прийом відвідувачів:

День тижня: Вт 10.00-12.00

Спілкування в онлайновому режимі (посилання на гугл форму для запису  на прийом) https://meet.google.com/kef-ikvj-opn