Бак Віра Ігорівна

Посада: доцент кафедри міжнародного права та права Європейського Союзу

Науковий ступінь: кандидат юридичних наук

ПІБ українською: Бак Віра Ігорівна

ПІБ англійською: Bak Vira Ihorivna

ORCID https://orcid.org/0009-0001-1269-4981

Google Scholar https://scholar.google.com.ua/citations?view_op=list_works&hl=uk&authuser=1&user=mkpTxtEAAAAJ

Сфера (коло) наукових інтересів:

конституційне право України, порівняльне конституційне право, права людини, міжнародні та національні механізми захисту прав людини;

Освіта:

• юридичний факультет Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, спеціалізація: Господарське право, здобула ступінь магістра права з відзнакою;
  • 2015 рік, захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 12.00.02 «Конституційне право; муніципальне право». Тема дисертації: «Конституційно – правові основи взаємовідносин Президента України та Верховної Ради України: проблеми теорії та практики».

Науково-педагогічна діяльність:

2 роки

Суспільно-громадська діяльність:

Член Національної асоціації адвокатів України, адвокат-керівник стажування Ради адвокатів м. Києва Національної асоціації адвокатів України.

Основні опубліковані праці:

1. Бак В. І. Конституційно-правове регулювання розмежування сфери компетенції між президентом і парламентом: зарубіжний досвід та українська практика / В. І. Бак // Часопис Київського університету права. – К.: 2011. – №3. – С. 103–107.
  2. Бак В. І. Взаємодія Президента України та Верховної Ради України: конституційно-правове визначення та шляхи вдосконалення / В. І. Бак // Часопис Київського університету права. – К. : 2012. – №4. – С. 107–110.
  3. Бак В. І. Взаємовідносини Президента України та Верховної Ради України в сфері формування органів публічної влади / В. І. Бак // Часопис Київського університету права. – К. : 2013. – №4. – С. 114–118.
  4. Бак В. И. Перспективы развития института президентства и парламентаризма в Украине / В. И .Бак // Scientifis Letters of Academik Society of Michal Baludansky. Volume 2, No 3/2014. – Р. 12–14.
  5. Бак В. І. Конституційно-правовий механізм взаємовідносин Президента України та Верховної Ради України / В. І. Бак // Часопис Київського університету права. – К. : 2014. – №2. – С. 86–89.
  6. Бак В. І. Законодавство України про розмежування повноважень Президента України та Верховної Ради України у сфері виконавчої влади /В.І.Бак // Законодавство України: проблеми та перспективи: мат. міжнар.наук. конф. (27-31 січня 2009 р., м. Косів, Івано-Франківської обл.). Редколегія Ю. С. Шемшученко, О. Ф. Андрійко, Ю. Л. Бошицький та інш. – К. : Вид-во Європ. ун-ту, 2009. – С. 271–273.
  7. Бак В. І. Конституційно-правові основи взаємовідносин Президента України та парламенту: на прикладі Республіки Польща / В. І. Бак // Актуальні проблеми юридичної науки: збірник тез міжнародної наукової конференції «Восьмі осінні юридичні читання» (м. Хмельницький, 13-14 листопада 2009 року): у 4-х частинах. – Хмельницький: Видавництво Хмельницького університету управління та права, 2009. – С. 5–7.
  8. Бак В. І. Розмежування компетенції між Президентом України та Верховною Радою України в контексті конституційних змін / В. І. Бак // Сучасні проблеми правової системи України: мат. міжнар. наук. конф. (22 листопада 2012 р., м. Київ): збірник матеріалів ІV Міжнародної науково- практичної конференції / редкол. Шемшученко Ю. С., Бошицький Ю. Л., Чернецька О. В., Левківська Г. П., Короленко М. П., Дей М. О., Тростюк З.А., Бевз С. І. – К. : Видавництво Ліра–К, 2012. – С. 159–161.
  9. Бак В. І. Конституційно-правові основи взаємовідносин Президента України та Верховної Ради України у сфері законодавчої влади / В. І. Бак // Актуальні проблеми прав людини, держави та правової системи: мат. міжнар. наук. конф. (20-22 квітня 2012 р.): збірник матеріалів ХІ Міжнародної студентсько–аспірантської наукової конференції. – Львів, 2012. – С. 24–25.
  10. Бак В. И. Разделение полномочий Президента Украины и Верховной Рады Украины в аспекте конституционных изменений / В. И. Бак //Современные тенденции развития науки в контексте реализации европейской модели: видения молодых ученых (30 мая 2013 г., г.Кишинев, Республика Молдова): материалы международной ежегодной конференции молодых ученых. Том 1. отдел международного права и международных отношений, 7-е издание, 30 мая 2013 г., г.Кишинев – С. 18–21.
  11. 11.Бак В.І., Масленникова Т.А. Проблематика легітимності у суспільно-юридичній думці України. Журнал європейського та порівняльного права. № 9/2-2018.
  12. Бак В.І., СлюсаренкоО.С. Норми правового регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Журнал європейського та порівняльного права. №10/1. 2019
  13. Бак В.І., СлюсаренкоО.С. Регулювання функціонування офшорнихюрисдикцій. – Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Міжнародні відносини» - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – 2020. – Випуск 52 – С.74-82.
  14. Бак В.І., Гайова Г.О. «Мовчазні жертви: воєнні злочини проти довкілля.» – Юридична газета. 2022. http://yur-gazeta.com/dumka-eksperta/movchazni-zhertvi-voenni-zlochini-proti-dovkillya.html

Викладає дисципліни:

Порівняльне конституційне право, Міжнародний захист прав людини, Основи наукових досліджень, Права людини в міжнародному праві

Контакти: