er

Посада доцент кафедри кримінального права та процесу

ПІБ українською Лопащук Дмитро Іванович

ПІБ (англійською) Lopashchuk Dmitry Ivanovich

Науковий ступінь Кандидат юридичних наук

Профілі в наукових базах даних

ORCID 0000-0002-6360-2119

Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?view_op=new_profile&hl=uk

Сфера (коло) наукових інтересів: Кримінально-правова та кримінологічна характеристика кримінальних правопорушень проти особи.

1994 р. – Українська академія внутрішніх справ, правознавство.

У 2018 р. у спеціалізованій Вченій раді ВНЗ «Національна академія управління» захистив кандидатську дисертацію на тему «Убивство, вчинене на замовлення: кримінально-правова характеристика». 05.03.2019 р. атестаційною колегією Міністерства освіти і науки України Лопащуку Дмитру Івановичу присвоєно вчене звання доцента.

Науково-педагогічна діяльність

по роках 3 роки (2020-2022 рр.)

Основні опубліковані праці:

Статті у наукових фахових виданнях:

1. Відмежування злочину ‒ умисне вбивство, вчинене на замовлення, від суміжних злочинів. Київ: «Юридична Наука» (Index Copernicus). 2016. № 6. С. 29 - 38.
  2. Питання порівняльно-правового дослідження злочину, передбаченого п. 11 ч. 2 ст. 115 КК України, та аналогічних діянь за кримінальними кодексами деяких зарубіжних держав. Київ: «Юридична наука» (Index Copernicus, SafetyLit, Social Science Research Network (SSRN), HeinOnline). 2017. № 12. С. 90 - 101.
  3. Соціально-правова обумовленість кримінально-правової заборони діяння, передбаченого п. 11 ч. 2 ст. 115 КК України. Київ: «Юридична наука» (Index Copernicus, SafetyLit, Social Science Research Network (SSRN), HeinOnline). 2018. № 1. С. 77 -101.
  4. Кримінально-правова характеристика об’єктивної сторони вбивства, вчиненого на замовлення. Київ: «Юридична наука» (Index Copernicus, SafetyLit, Social Science Research Network (SSRN), HeinOnline). 2018. № 3. С. 20 - 37.
  5. Соціально-правова обумовленість кримінально-правової заборони діяння, передбаченого п. 11 ч. 2 ст. 115 Кримінального Кодексу України. Науковий вісник Херсонського державного університету (Index Copernicus). Херсон. 2018. Т. 2. № 3. С. 111 - 117.
  6. Кримінально-правова характеристика суб’єктивної сторони злочину ‒ вбивство, вчинене на замовлення. Науковий збірник Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара «Актуальні проблеми вітчизняної юриспруденції» (Index Copernicus International). Дніпро. 2018. С. 196 -201.
  7. Проблема суб’єкта складу злочину вбивство, вчинене на замовлення, за Кримінальним кодексом України. Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Вид-во НАДПСУ. Хмельницький. 2018. С. 483 – 485.
  8. Шляхи удосконалення кримінального законодавства в частині суб’єкта складу злочину ‒ вбивство, вчинене на замовлення. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання та проблеми правового регулювання суспільних відносин». Громадська організація «Правовий світ». Дніпро. 2018. С. 83 - 86.
  9. Стан доктринального дослідження проблеми кримінально-правової охорони зовнішньоекономічної діяльності. Ірпінський юридичний часопис : науковий журнал / редкол. : В. В. Топчій (голов. ред.) та ін. – Ірпінь : Університет державної фіскальної служби України, 2022. – Випуск 1 (8). – 230 с. – (Серія : право). С. 175 – 183.

Монографії:

Топчій В. В., Дідківська Г. В., Нікітін Ю. В., Лопащук Д.І. та ін. Кримінологічні засади участі України у міжнародній системі запобігання злочинності: монографія. Вінниця, ТОВ «ТВОРИ», 2021, 376 с.

Статті у зарубіжних виданнях:

Didkivska, G., Miroshnychenko, S., Zavydniak, I., Biriukova, I., Hmyrin, A., & Lopashchuk, D. (2022). International Cooperation in Investigating Economic Crimes of Transnational Nature: Cooperación Internacional en la Investigación de Delitos Económicos de Carácter Transnacional. Cuestiones Políticas, 40(72), 531-542. https://doi.org/10.46398/cuestpol.4072.30

Навчально-методичні посібники:

Топчій В.В., Дідківська Г. В., Нікітін Ю. В., Лопащук Д.І.  та ін. Кримінальне право. Особлива частина. Навчальний посібник. Конспект лекцій. Вінниця. ТОВ «Твори», 2021, 412 с.

За період наукової роботи опубліковано 17 публікацій, з них 3 наукового характеру (1 монографія, 2 підручників та навчальних посібників), 11 статті у фахових виданнях, 3 тез конференції) та 1 навчально-методичного характеру.

Викладає дисципліни:

Кримінальне право, кваліфікація кримінальних правопорушень у сфері податкового та митного законодавства.

Обов’язки (напрями діяльності):

Заступник завідуючого кафедри Кримінальної юстиції з міжнародної діяльності.

Прийом відвідувачів:

День тижня:  четвер з 10 до 12 год.

Спілкування в онлайновому режимі (посилання на гугл форму для запису  на прийом):

Google MEET

Контакти: кабінет, електронна пошта, тел.