topchiy v

Топчій Василь Васильович

Посада: професор кафедри кримінального права та процесу (за сумісництвом)

ПІБ українською: Топчій Василь Васильович

ПІБ (англійською): Vasyl Topchii

Науковий ступінь: доктор юридичних наук

Вчене звання: професор

Почесне звання:  заслужений юрист України

Профілі в наукових базах даних:

Google Scholarhttps://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=T5OajGwAAAAJ

ORCID:  https://orcid.org/0000-0002-1726-9028

Сфера наукових інтересів: Кримінально-правова характеристика корупційних кримінальних правопорушень та кіберзлочинності

Освіта: закінчив Київський ордена Леніна державний університет ім. Т.Г. Шевченка і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста в 1981 році.

У 2009 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право.

Вчене звання доцента кафедри оперативно-службової підготовки присвоєно у 2010 році.

У 2016 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук зі спеціальності 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право.

У 2015 році присвоєно вчене звання професора кафедри кримінального права та кримінології.

Суспільно-громадська діяльність:  голова спеціалізованої вченої ради Д 27.855.03 з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) юридичних наук за спеціальностями 12.00.08 «Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право» та 12.00.09 «Кримінальний процес і криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність».

Основні опубліковані праці:

1. Topchiy, V., Zabarniy, M., & Lugina, N. (2020). Аpplication of the method of swot-analysis as a means of strategic planning during the investigation of criminal cases in the field of economics in borders. Baltic Journal of Economic Studies, 6(3), 166-170. https://doi.org/10.30525/2256-0742/2020-6-3-166-170.

2. Ivan Bogatyrev, Vasyl Topchiy, Igor Koropatnik, Oleksandr Kotliarenko and Andrii Kofanov (2019). Problems and perspectives for attracting investments in economy of Ukraine Investment Management and Financial Innovations, 16(2), 195-205. doi:10.21511/imfi.16 (2).2019.

3.Топчій В.В. Кваліфікація злочинів, вчинених групами осіб в місцях масового скупчення людей // Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія «Право». № 36, Том 2, 2016 р. С. 100-103 (Фахове видання).

4.Топчій В.В. Кримінально-правова заборона незаконних дій з відомостями, що становлять банківську таємницю / В.В. Топчій // «Юридичний науковий електронний журнал». Електронне наукове фахове видання, № 1. 2016. С. 93-96

5.Топчій В.В., Цуман Т.В. Міжнародне співробітництво у сфері запобігання злочинності / В.В. Топчій, Цуман Т.В. // Міжнародний юридичний вісник: актуальні проблеми сучасності(теорія та практика), Університет державної фіскальної служби України, Випуск 4-5 (8-9), 2017. С. 66-71.

6.Топчій В.В. Заходи щодо підвищення ефективності розшуку підозрюваних, безвісно зниклих осіб та ідентифікації невпізнаних трупів / В.В. Топчій // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія «Юриспруденція». 2017. № 30. С. 53-58.

7.Топчій В.В. Характеристика прав потерпілого у кримінальному провадженні щодо відшкодування шкоди / В.В. Топчій // Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія «Право». Ужгород, 2018. № 48. С. 121-125.

8. Правовий статус потерпілого у кримінальному провадженні: [монографія] / Топчій В.В., Гарбовський Л.А., Дідківська Г.В. Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018. 151 с.

9.Публічно-правова протидія корупції: навчальний посібник//В.В. Топчій, В.А. Шкелебей, Т.М. Супрун. Вінниця, 2016. «Нілан-ЛТД». 206 с.

10. Topchiy V.V. Crimes against life and health of a person: the question naire of qualifications / V.V. Topchiy // European vector of contemporary jurisprudence: the experience of Ukraine and the Republic of Poland: Collectivemonograph. Volume 1. Sandomierz: Izdevnieciba «Baltija Publishing», 2018. p. 366-386.

11. Актуальні проблеми кримінально-правової кваліфікації: Навчальний посібник за ред.. В.В. Топчія; наук ред. В.І. Антипов. 2017, Нілан-ЛТД. 896 с.

12. Дідківська Г.В., Мудряк Т.О., Гмирін А.А., Нікітін Ю.В., Топчій В.В.Кримінальне право України.Особлива частина. Навчальний посібник (схематичний збірник лекцій) Вінниця : ТОВ «Твори» 2019. 444 с.

13. Didkovskaya G.V., Mudryak T.O., Hmyrin A.A., Nikitin Y.V., Topchiy V.V.The Criminal Law of Ukraine. Special part. Textbook (schematic collection of lectures) Vinnytsia: LLC «TVORY» 2019. 864 p.

14. Didkovskaya G.V., Mudryak T.O., Hmyrin A.A., Nikitin Y.V., Topchiy V.V.The Criminal Law of Ukraine. Special part. Textbook (schematic collection of lectures) Vinnytsia: LLC «TVORY» 2019. 436 p.

15. Кримінологія: академічний підручник: [Богатирьов І.Г., Колб О.Г., Топчій В.В. та ін.] за заг. ред. докт. юрид. наук, засл. Діяча науки і техніки України Богатирьова І.Г. Чернівці : Технодрук. 2020. 336 с.

16.Детермінація злочинності. Причини та умови вчинення конкретного злочину. С. 89 – 109. (Нікітін Ю.В., Топчій В.В.).

Наукова діяльність: Є автором близько 200 публікацій, з них 36 наукового та 15 навчально-методичного характеру, з яких 25 опубліковано в фахових наукових виданнях. Після захисту докторської дисертації опубліковано більше 70 наукових та навчально-методичних праць.

Викладає дисципліни: "Кримінальне право", "Актуальні проблеми кримінально-правової кваліфікації"

Нагороди та відзнаки: за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та особистий внесок у підготовку висококваліфікованих працівників нагороджений відзнаками різного рівня, в тому числі Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Союзу юристів України тощо.

Обов’язки (напрями діяльності):

директор Навчально-наукового інституту права