starostukПосада: доцент кафедри теоретико-правових дисциплін

ПІБ українською: Старостюк Алла Вікторівна

ПІБ англійською: Starostiuk Alla

Науковий ступінь: кандидат юридичних наук

Вчене звання: доцент

Профілі в наукових базах даних

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-9750-7961

GoogleScholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=y0xUlKYAAAAJ&hl=ru

Сфера (коло) наукових інтересів: правова культура, правове виховання, застосування норм права, праворозуміння,  юридична техніка, проблеми розвитку правової системи України.

Освіта:

1990 р. – Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка, спеціальність «Правознавство».
У 1995 р. в спеціалізованій вченій раді Київського університету ім.Тараса Шевченка захистила кандидатську дисертацію на тему «Правова культура депутатського корпусу».

24.12.2007 р. атестаційною колегією Міністерства освіти і науки України присвоєно вчене звання доцента.

Науково-педагогічна діяльність:

1993- 2003 роки – асистент кафедри теорії та історії держави і права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

2003-2022 роки – доцент кафедри теоретико-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права Державного податкового університету.

Суспільно-громадська діяльність. Член Союзу юристів України.

Основні опубліковані праці:

Статті у наукових фахових виданнях:

1. Проблеми розвитку теорії держави та права в контексті модернізації юридичної освіти в Україні / А.В.Старостюк, А.Є.Шевченко //  Науковий вісник Національного університету державної податкової служби України (економіка, право). Ірпінь, 2015. №1 (68).

2. Відродження довіри до права як необхідна умова забезпечення його дії / Старостюк А.В.,Шевченко А.Є. // Європейські перспективиНауково-практичний журнал2019.  №4.  С. 24-30.

Монографії:

1. Концепції держави і права: історико-теоретичний аналіз / колективна монографія за заг. Редпрофесора А. Є. Шевченка.262 с.

2. Сучасні концепції права і держави: механізм реалізації. Моногафія. [А.Є. Шевченко, С.В. Кудін та ін.]. За заг. ред. професора А.Є. Шевченка. Вид. 2-е. 2020. С.7-22.

Навчально-методичні посібники:

1. Застосування норм права: навчальний посібник, Ірпінь. 2007.

2. Теорія держави і права для підготовки до державного іспиту: навчальний посібник [А.В.Старостюк, Л,П.Самофалов, О.В.Чернецька, В.С.Шилінгов]. Ірпінь.2007.

3. Теорія держави і права для підготовки до іспиту:навчальний посібник [А.В.Старостюк, Л.П.Самофалов, Т.Л.Кононець, В.С.Шилінгов, О.В.Чернецька]. Київ. 2008.

4. Теорія держави: навчальний посібник.[М.В.Кармаліта, А.В.Старостюк]. Ірпінь.2013.

5. Теорія права та держави: навчальнийпосібник (навчально-методичний комплекс) / [А. Є. Шевченко, А. В. Старостюк, М. В. Кармаліта, А. М. Талах]. Вінниця: ТОВ Нілан-ЛТД, 2015.256 с.

6. Теорія права та держави: навчальний посібник / [А. Є. Шевченко, А. В. Старостюк]. Вінниця, 2017.270 с.

7. Теорія держави і права. THETHEORYOFSTATEANDLAW: навчальний посібник [Шевченко А.Є., Старостюк А.В., Яцик Т.П.] м. Ірпінь. ВінницяФОП Корзун Д.Ю., 2020. 96с.

За період наукової роботи опубліковано 75 публікацій, з них  наукового характеру 2  монографії (у співавторстві), 7 підручників та навчальних посібників, 10 статей у фахових виданнях, 37 тез конференцій  та 19 - навчально-методичного характеру.

Викладає дисципліни: «Теорія держави і права», «Методологія нормотворчості та правозастосування», «Правознавство».

Підвищення кваліфікації (сертифікати):

У 2021 році пройшла міжнародне стажування "INTERNATIONAL LEGAL COMMUNIKATION", UNIWERSYTET WARSZAWSKI. CERTIFICATE Reg. № PL 9424 / 10.03.2021.

Нагороди:

Почесна грамота Університету державної фіскальної служби України. 2018 р., 2019 р., 2020 р.