Доктор біол. наук, старший науковий співробітник
Гуніна Лариса Михайлівна

Гуніна Лариса Михайлівна – професор кафедри технологій оздоровлення та фізкультурно-спортивної реабілітації, доктор біологічних наук зі спеціальності 14.03.04  − патологічна фізіологія, старший науковий співробітник; завідувач навчальної лабораторії фізичної реабілітації та ерготерапії

Тема кандидатської дисертації:

• «Ендогенна інтоксикація та обмежений протеоліз на етапах лікування онкологічних хворих» (1998 р.)

Тема докторської дисертації:

• «Механізми реалізації ергогенних властивостей антиоксидантних засобів за інтенсивних фізичних навантажень у кваліфікованих спортсменів» (2013 р.)

Закінчила у 1974 р. кафедру біохімії людини і тварин Ленінградського (нині Санкт-Петербурзького) державного університету та у 1975 р. − 1-ий Ленінградський державний медичний інститут (нині Санкт-Петербурзький державний університет) ім.І.С. Павлова (лікувальна справа).

Сфера наукових інтересів:

лабораторна діагностика у спорті, нутритивно-метаболічне забезпечення представників аматорського, дитячо-юнацького, професійного спорту; позатренувальні ергогенні засоби у спорті; педагогічні проблеми фармакологічного та нутриціологічного забезпечення фізичного виховання і спорту.

За безпосередній участі Л.М. Гуніної підготовлено багато спортсменів, які стали чемпіонами України та країн ЕС, призерами і переможцями чемпіонатів Європи, світу, Олімпійських Ігор.

Наукова діяльність:

автор і співавтор 470 наукових та навчально-методичних праць, що опубліковані к провідних періодичних фахових виданнях України та країн ЄС, з них 16 монографічних видань, 9 авторських свідоцтв в галузі лабораторної діагностики й фармакологічного забезпечення рухової діяльності. Брала участь в чисельних Міжнародних Конгресах і Міжнародних й всеукраїнських науково-практичних конференціях (більше 150).

За останні 5 років проходила декілька курсів підвищення кваліфікації:

1. на базі ЗВО «Національний університет фізичного виховання і спорту України»; Свідоцтво про підвищення кваліфікації 12СС 02928433/000344-20 від «08» лютого 2020 р. (360 год. / 12 кредитів ЄКТС);
  2. на базі ЗВО «Сумський державний університет», Свідоцтво про підвищення кваліфікації СП №05408289/0417-022 від «25» лютого 2022 р. (180 год. / 6 кредитів ЄКТС);
  3. на базі Вищого навчального закладу «Казахський національний жіночий педагогічний університет» Міністерства науки та вищої освіти Республіки Казахстан; Сертифікат про підвищення кваліфікації С–2420 від «07» квітня 2023 р. (72 год. / 2,4 кредити ЄКТС);
  4. на базі Південноукраїнського Центру професійного розвитку керівників та фахівців соціономічної сфери; Сертифікат про Всеукраїнське науково-педагогічне підвищення кваліфікації № ПС 32/1-001/014/2023 від «21» червня 2023 р. (180 год. / 6 кредитів ЄКТС).

Модулі і дисципліни:

– «Нутритивно-метаболічна підтримка в фізичному вихованні і спорті»;

– «Медико-біологічне забезпечення спортивної діяльності».

Список наукових та науково-методичних праць Гуніної Лариси Михайлівни

Громадська діяльність:

• відповідальний за наукову й науково-методичну роботу навчальної лабораторії кафедри.

Профілі викладача:

Має нагороди:

За свою плідну діяльність у сфері підготовки спортсменів-олімпійців нагороджена Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України "За особливі заслуги перед Українським народом» (2008), Почесними відзнаками і грамотами Національного олімпійського комітету України за допомогу в організації та розбудову олімпійського руху (2008, 2009, 2010, 2012, 2016), Почесною Грамотою Міністерства України у справах молоді та спорту" (2007, 2010, 2011), а також Почесною Грамотою Міністерства осівти і науки України «За багаторічну наукову працю» (2017).

Контакти: