Синяков Сергій Васильович

Посада: професор кафедри психології, педагогіки та соціології

Sinjakov Sergii

Науковий ступінь: доктор філософських наук

Вчене звання: професор

Профілі в наукових базах даних

Сфера (коло) наукових інтересів

• Філософія і методологія науки, теорія соціального пізнання, філософія історії, теорія історичного процесу, філософія економіки, епістемологія, методологія суспільних наук.

Освіта

Томський державний університет, 1974 р. за спеціальністю «Історія», кваліфікація: «Викладач історії та суспільствознавства» У 1996 р. у спеціалізованій Вченій раді Київського національного університету імені Тараса Шевченка захистив докторську дисертацію на тему «Світоглядна природа соціально-історичного пізнання». 21 грудня 2001 р. атестаційною колегією Міністерства освіти і науки України присвоєно вчене звання професора кафедри філософії.

Науково-педагогічна діяльність

• З вересня 1992 року по вересень 2004 року працював на посаді доцента і професора кафедри філософії та історії України Київського національного торговельно-економічного університету.
  • З вересня 2004 року по вересень 2008 року – професор кафедри економічної теорії Київського національного університету імені Тараса Шевченко.
  • З вересня 2008 року по вересень 2021 року – професор кафедри філософії та педагогіки Національного транспортного університету (м. Київ ).
  • З вересня 2021 року – професор кафедри філософії та політології Державного податкового університету (м. Ірпінь )
  • З грудня 2023 – професор кафедри психології, педагогіки та суспільних дисциплін Державного податкового університету (м. Ірпінь )

Основні опубліковані праці:

Статті у наукових фахових виданнях:

1. Синяков С.В. Пізнання соціальне. Велика українська енциклопедія. 2020. URL: https // vue.gov.ua L Пізнання соціальне.
  2. Nechurin O. Sinyakov S. Philosophical ideas and principles in historical cognition. Petsburg Historical Magazine. № 3. 2020. Р.164 – 176.
  3. Синяков С.В. Філософія економіки як своєрідне знання. Humanities studies. Запоріжжя: Видавничий дім «Гельветика», 2021. Вип. 9/86. – С.18 – 25.
  4. Синяков С.В. Метафізика. Велика українська енциклопедія. 2021. URL: https // vue.gov.ua L
  5. Nechuhrin A., Sinyakov S. Philosophical knowledge in the in historical research. Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія, Культурологія. Вип. 1 ( 35 ). К.: НАУ, 2022. С.15 – 20.
  6. Nechuhrin A. Sinjakov S. Theoretical and methodological concept of history as a system of «mental cuts» by Robert Vipper. Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія, Культурололгія: Збірник наукових праць. Вип. 2 (36 ). К.: НАУ, 2022. С. 19 – 24.
  7. Синяков С.В. Активність свідомості в здійсненні економічних процесів. Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія. Вип. 1 (37). К.: НАУ, 2023. С.10 – 16.
  8. Синяков С.В. Постметафізика в складі соціально-гуманітарного знання. Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія. Вип. 2 (38). К.: НАУ, 2023. С. 12 – 18.

Монографії:

1.Синяков С.В. Трансформація українського суспільства у парадигмі євроінтеграції: філософські, освітні, та соціально-психологічні аспекти. Кол. моногр. за заг. ред. І.В. Богачевської. Київ: Вид. «Людмила», 2019. 160 с. Розділ 1. Українське суспільство у пошуках нової ідентичності. С. 48 – 57.

Викладає дисципліни:

• Загальна філософія, Філософія науки, Філософія права, Філософія та методологія науки.

Підвищення кваліфікації (сертифікати):

Підвищення кваліфікації:

1. НТУ Центр підвищення кваліфікації, перепідготовки,удосконалення керівних працівників і спеціалістів Н1) З 16.03. по 18.05.2017 р. Свідоцтво про підвищення кваліфікації ТУ № 020709 15000151 – 17. Реєстраційний номер 259 / 17.ТУ.
  2. Свідоцтво про підвищення кваліфікації ТУ № 020709 15000143 – 20 «Сучасні освітньо-інформаційні технології та інформаційна безпека» 24.11.2020 р.

Нагороди

1. Почесна відзнака за вагомий особистий внесок у наукові дослідження Українського філософсько-економічного наукового товариства з теми «Філософія фінансової цивілізації: людина у світі грошей». Ірпінь, 2012
  2. Почесна грамота за внесок в реалізацію програми «Запрошений професор» Гродненського університету. 2018;
  3. Подяка ректорату Київського національного торгово-економічного університету. 2004;
  4. Відмінник освіти України. 2001.

Обов’язки (напрями діяльності):

професор кафедри психології, педагогіки та соціології, дійсний член – засновник Українського філософсько – економічного товариства при НБУ; член Наглядової Ради Всеукраїнського громадянського об’єднання «Інститут дослідження економіки та суспільства в XXI ст.» (Національна Академія державного управління при Президентові України);

Контакти:

тел. 095-8838 -186