Архіпов Валерій Іванович

Посада: доцент кафедри

Arkhipov Valery Ivanovich

Науковий ступінь: кандидат політичних наук

Вчене звання: доцент

Профілі в наукових базах даних

ORCID  orcid.org 0000-0002-9942-9936

Google Scholar https://scholar.google.com.ua/citations?user=8OgV4cgAAAAJ&hl=uk

Сфера (коло) наукових інтересів

• політологія,
  • етнополітологія,
  • права людини

Освіта

У 1994 р. закінчив навчання в цільовій аспірантурі Київського національного університету імені Тараса Шевченка та отримав науковий ступінь кандидата політичних наук. Тема дисертації: «Еволюція державної політики щодо національних меншин в Україні» за спеціальністю: 21.01.00 – теорія та історія політики. (КН. № 016001)/ У 1997 р. присвоєно вчене звання «Доцент». (ДЦ  АР № 005481)/ У 1998 р. з відзнакою закінчив Луганський інститут внутрішніх справ МВС України за спеціальністю: «Правоохоронна діяльність».(ЛВ КМ № 001403).

Науково-педагогічна діяльність

• З 1987 по 1991 р.р. – асистент кафедри теорії соціалізму і політології.
  • З 1994 по 2008 р.р. – служба в органах внутрішніх справ України у Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка на посадах: старшого викладача, доцента, начальника та професора кафедри кримінології та соціології. Полковник міліції у відставці.
  • З 2008 по 2010 р.р. – помічник Міністра служби регіонального контролю управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Апарату Міністра. МВС України.
  • З 2010 по 2017 р.р. – доцент та завідувач кафедри політології та правознавства Луганського національного університету імені Т.Г. Шевченка.
  • З 2017 по 2019 р.р. – член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
  • З 2019 по 2021 р.р. – доцент кафедри політології та правознавства Луганського національного університету імені Т.Г. Шевченка.
  • З 2021 р. – доцент кафедри філософії та політології Університету державної податкової служби України.
  • З 2020 р. – представник від міжнародних організацій працював у 11-й кадровій комісії Офісу Генерального прокурора України.
  • З 2021 р. – експерт та консультант ГО «Експертний центр з прав людини».
  • На теперішній час має статус Публічного діяча.

Основні опубліковані праці:

1. Архіпов В.І. Мартиненко Блага А.Б. Вразливі групи населення як об’єкти гендерно зумовленого насильства в умовах гібридної війни. Політікус. 2022. №1. С. 7 – 13.
  2. Автор статті в енциклопедичному словнику: «національні меншості» Енциклопедичний словник: Етнонаціональний розвиток України. Терміни, визначення, персоналії / відп. Ред. Ю.І. Римаренко, І.Ф.Курас. К., 1993. С. 469.
  3. Архіпов В.І. Методологія моніторингу дотримання прав внутрішньо переміщених осіб в Україні / Архіпов В., Городецька Г., Дурнєва Т., Рехтман Є. Кер. Авт. Кол. Дурнєва Т. За ред.: Лук’яненко Ж., Колишко С., Христової Г. Київ, 2017. 90 с.
  4. Архіпов В.І. Деякі проблеми фактору перспективи у гібридній війні. Воєнний конфлікт і злочинність: соціально-гуманітарні, кримінально-правові та кримінологічні аспекти : збірник матеріалів Тринадцятої міжвузівської наукова-практичної конференції (м. Сєверодонецьк, 30 жовтня 2020 року). Сєвєродонецьк : Луган. Держ. Ун-т внутр. справ імені Е.О. Дідоренка,  2021.  244 с.
  5. Архіпов В.І. Культура політичного здоров’я як можливий запобіжник структурованому насильству. Збройне насилля: сучасні процеси світової глобалізації та їхній вплив на Україну: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. Старобільськ: Вид-во ДУ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», 2021. 141с.

Викладає дисципліни:

• Політологія,
  • Філософія,
  • Логіка,
  • Юридична логіка.

Підвищення кваліфікації (сертифікати):

1. Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії: базовий курс навчання в рамках тренінгу з питань дотримання інформаційних прав людини.
  2. Ознайомлення з системою правосуддя Німеччини у складі делегації Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.(м. Ауріх, березень 2019 р.).
  3. Ознайомлення з системою правосуддя Іспанії та особливостями діяльності Генеральної прокуратури Іспанії у складі делегації Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.(м. Мадрид травень 2019 р.).
  4. «STEM-освіта: науково-практичні аспекти та перспективи розвитку сучасної системи освіти». (жовтень-листопад 2021 р., сертифікат № ADV-181127-PSI від 26.11. 2021).

Обов’язки (напрями діяльності):

• викладання навчальних дисциплін,
  • організація і участь у комунікативних заходах кафедри

Контакти:

тел. 0505284862