Пілевич Дмитро Станіславович

Посада: доцент кафедри облікових технологій і бізнес-аналітики

ПІБ українською: Пілевич Дмитро Станіславович

ПІБ (англійською): Pilevych Dmytro

Науковий ступінь: кандидат економічних наук

Вчене звання: доцент

Профілі в наукових базах даних

SCOPUS Author ID: 57215582713.

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-9442-0262

Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?hl=uk&user=Xkc5y6AAAAAJ&view_op=list_works&gmla=AJsN-F4fouThjMehLLpZf-U8JRY4whbecPVCrMNNrYo1slMulPYSXKA

Сфера (коло) наукових інтересів

Бухгалтерський облік, інформаційні системи і технології в обліку та оподаткуванні, бізнес-аналітика в системі управління суб’єктів господарювання.

Освіта

1996 р. – Український фінансово-економічний інститут, спеціальність «Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях», кваліфікація – молодший спеціаліст-технолог з базовою вищою освітою. 2001 р. – Академія державної податкової служби України, спеціальність «Облік і аудит».
У 2013 р. в спеціалізованій Вченій раді Чернігівського державного інституту економіки і управління захистив кандидатську дисертацію на тему «Механізм формування комплементарної інвестиційної політики України». 30.06.2015 р. атестаційною колегією Міністерства освіти і науки України Пілевичу Дмитру Станіславовичу присвоєно вчене звання доцента кафедри бухгалтерського обліку.

Науково-педагогічна діяльність

2003-2006 рр. – асистент кафедри бухгалтерського обліку Національної академії ДПС України;

2006-2015 рр. – старший викладач кафедри бухгалтерського обліку Університету ДФС України;

2015-2017 рр. – доцент кафедри обліково-аналітичних баз знань Університету ДФС України;

2017-2021 рр. – доцент кафедри управлінського обліку, бізнес-аналітики та статистики Університету ДФС України;

2021 р. - по теперішній час – доцент кафедри облікових технологій і бізнес-аналітики Державного податкового університету.

Суспільно-громадська діяльність

2015-2018 рр. виконував обов’язки заступника завідувача кафедри. З 2015 та по нинішній час профорг кафедри, агітатор з профорієнтаційної роботи та куратор студентських груп.

Основні опубліковані праці

Статті у наукових фахових виданнях:

1. Пілевич Д. С. Теоретико-прикладні засади використання blockchain-технології в бухгалтерському обліку. Проблеми економіки. 2020. № 1 (43), С. 267-274.
  2. Пілевич Д.С. Трансформація системи бухгалтерського обліку в умовах розвитку цифрових технологій. Проблеми і перспективи економіки та управління. 2020. № 3 (23). С. 149-157.
  3. Пілевич Д.С. Державна підтримка розвитку малого бізнесу в Україні. Проблеми і перспективи економіки та управління. 2021. № 3 (27). С. 110-122.

Монографії

1. Фінансове забезпечення розвитку суб’єктів підприємництва реального сектору економіки: колективна монографія / за заг. ред. В.П. Ільчука. Чернігів: ЧНТУ, 2017. с.272
  2. Problems of the formation and development of knowledge economy and information society: [Monograph] / In 2 books. Book 2. Social-humanities and philosophical bases of knowledge economy and information society. 140 p.

Статті у зарубіжних виданнях:

1. Pilevych D. Information systems and technologies in accounting and taxation as a means of integration into the digital economy / Pilevych D., Izmailov Y., Shevtsiv L., Petlenko Y., Driha O., Lagun A. International Journal of Management. Volume 11, Issue 2. pp. 123-132. Scopus

За період наукової роботи опубліковано 63 публікацій, з них: 46 наукового (3_ монографії, _22_ статті у фахових виданнях, 21 тез конференцій) та 17 навчально-методичного характеру.

Викладає дисципліни:

навчальний практикум з бізнес-аналітики та інформаційних ресурсів обліку; система національних рахунків; системи електронної звітності; інформаційні системи і технології в обліку і оподаткуванні; обґрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків; управлінські інформаційні системи в обліку та оподаткуванні; статистика.

Підвищення кваліфікації (сертифікати)

У 2021 році завершив курс навчання за спеціальністю «Бізнес-аналітик в ІТ»

Нагороди

Грамота Верховної Ради України, від 04.12.2018 року.

Обов’язки (напрями діяльності)

Відповідальний по кафедрі за супроводження АСУ та перевірку робіт здобувачів вищої освіти у системі Unicheck (антиплагіат).

Кабінет В 233

Тел. (097) 223-47-50; (050) 748-04-11.