shvabiu

Д.е.н.

Вчене звання

професор

Профілі в наукових базах даних

ORCID orcid.org/0000-0002-4837-391X

Google Scholar https://scholar.google.com.ua/citations?user=OOAExQkAAAAJ

Сфера (коло) наукових інтересів

теорія податків, податкова політика, економічне зростання, соціальний розвиток

1996 р. – КНЕУ, спеціальність магістр «облік, аналіз та аудит».

У 2001 р. в спеціалізованій Вченій раді назва КНЕУ захистив кандидатську дисертацію на тему «Аналіз мультивалютного портфеля цінних паперів комерційного банку».
У 2010 р. у спеціалізованій Вченій раді назва Національного університету ДПС України захистив докторську дисертацію та тему «Модернізація системи оподаткування доходів населення України».

Науково-педагогічна діяльність

по рокам__25_

Суспільно-громадська діяльність.

Член дирекції Асоціації платників податків України (напрям наука)

Є членом редакційної колегії видання «Економічний вісник. Серія : фінанси, облік, оподаткування».

Основні   опубліковані праці:

Статті у наукових фахових виданнях:

1. Швабій К.І. Теоретичні підходи до формування і реалізації податкової політики держави / К.І. Швабій // Фінанси України. – 2015. – №10. - C. 90 - 103.
  2. Швабій К.І. Актуальні питання реформи оподаткування доходів населення України / К.І. Швабій, Т.В. Бугай // Світ фінансів. – 2015. - №2. – С. 127 – 136.
  3. Швабій К.І. Нагальні проблеми формування податкової політики держави в Україні / Іванов Ю.Б., Швабій К.І. // Фінанси України. – 2017. - № 5. – C. 39 – 52.
  4. Швабій К.І. Проблеми використання даних е-декларацій для податкових перевірок / К.І. Швабій // Економічний вісник УДФСУ. Cерия : Фінанси, облік, оподаткування. – 2017. – Випуск 1. – С. 233 – 239.
  5. Швабій К.І. Задорожня Л.А. Міжнародна практика оцінювання податкового розриву з персонального прибуткового податку / К. Швабій, Л. Задорожня // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Економіка». - 2018. - Вип. №o9(37). - С. 174 – 178.
  6. Швабій К. Трансформація персонального прибуткового податку в Україні / К. Швабій, Л. Задорожня А., М. Скаженик // Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування. – 2019. -  Випуск 3. - С. 48 - 58.
  7. Швабій К.І. Пріоритети податкової політики держави в Україні / К. Швабій // Світ фінансів. – 2021. - № 1 (66). – С. 149 – 162.
  8. Швабій К. Структура та характерні риси нелегального ринку сигарет в Україні в контексті впливу акцизного навантаження на тютюнові вироби / К. Швабій, Н. Новицька, І. Хлєбнікова // Економічний вісник. Серія : фінанси, облік, оподаткування. – 2021. – Випуск 7. – С. 196 – 208.

Монографії

1. Швабій К. І. Оподаткування доходів населення : проблеми науки та практики : [монографія] // Костянтин Іванович Швабій. – Ірпінь : Національний університет ДПС України, 2009. – 296 с.
  2. Податкова політика України : стан, проблеми та перспективи : монографія / [П. В. Мельник, Л. Л. Тарангул, З. С. Варналій та ін.] ; за ред. З. С. Варналія. – К.: Знання України, 2008. – 675 с. (особистий внесок : параграфи 1.3, 5.2, 7.2, 7.3).
  3. Швабий К. И. Налог с доходов физических лиц : проблема идентификации носителя налога / С. В. Онышко, К. И. Швабий // Налогообложение : проблемы науки и практики – 2008 : Монография. – Х.: ФЛП Александрова К.М., 2008. – С. 251 – 262. (особистий внесок: дослідження змісту проблеми ідентифікації носія податку).
  4. Актуальные проблемы налоговой политики в условиях модернизации экономики : опыт Украины и Белоруссии ; под общ. ред. д.э.н., проф. Онышко С.В. – Ирпень : Национальная академия государственной налоговой службы Украины, 2007. – 396 с.
  5. Податкова політика : теорія, методологія, інструментарій. Навчальний посібник / Під редакцією д-ра екон. наук, проф. Іванова Ю.Б., д-ра екон. наук. Проф. Майбурова І.А. – Х. : ВД «ІНЖЕК», 2010. – 492 с.

Автор понад ста наукових робіт, публіцистичних статей у виданнях «Дзеркало тижня», «Лівий берег», Oсвіта.UA, «Економічна правда», Rating Zona з проблем податкової політики держави, реформи освіти, реформи державної служби.

Викладає дисципліни

Податкова система, Адміністрування податків, Податкова політика держави, Агресивне податкове планування, Планування та прогнозування податкових надходжень

Підвищення кваліфікації (сертифікати):

Програма КШЕ «Управління публічними фінансами» (2019 р)

Нагороди

Відзнака МОН України – «Відмінник освіти» (2010 р.).

Відзнака ДПС України – «За честь і службу» (2008 р.).

тел. +380990208199