Серед основних завдань, функцій та напрямків діяльності Музею історії університету чільне місце відводиться профорієнтаційній роботі. Виконуючи презентаційну функцію, залучаючи широкий загал  до ознайомлення з історією навчального закладу, різними етапами його розвитку та визначними персоналіями, музей тісно співпрацює з відділом профорієнтації, кар’єрного розвитку та доуніверситетської підготовки.

Працівники відділу передали до музею дипломи, подяки та відзнаки, якими в різний час було нагороджено заклад освіти за здобутки і плідну діяльність, активну профорієнтаційну роботу серед молоді, участь у міжнародних та міжрегіональних виставках і конкурсах.

Тематичну виставку «Освіта і кар’єра розпочинається з ДПУ», укомплектовану  з наданих матеріалів, можна переглянути в Музеї історії університету.