У постанові Кабінету Міністрів України від 10.01.1996 № 30 «Про створення Українського фінансово-економічного інституту» було передбачено організацію при новоствореному вузі ЦЕНТРУ ПЕРЕПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ КАДРІВ для Державної податкової адміністрації .

23.02.1996  відповідно до наказу №35 Міністерства фінансів ЦЕНТР ППКК прийнято у власне підпорядкування Головною державною податковою інспекцією України. Робота першої черги ЦЕНТРУ розпочалася 1жовтня 1996 року.

ЦЕНТР отримав ліцензію на право проведення діяльності щодо підвищення кваліфікації  з ліцензованим обсягом 3000 осіб на рік за напрямами: менеджмент керівника, податки і збори, аудит доходів юридичних і фізичних осіб.

До роботи ЦЕНТРУ залучалися іноземні експерти і співробітники відповідних відомств США, Канади, Голландії тощо. Проводилися міжнародні семінари та зустрічі.  ЦЕНТР розвивався, змінювалася його назва – ЦППКК ДПСУ (1996 р.); ІПО (2005 р.); ЦДО (2015 р.); ННЦ ІОТ РН (2016 р.). Незмінними залишалися основні напрями діяльності:

• перепідготовка і підвищення кваліфікації кадрових працівників та спеціалістів усіх рівнів податкових адміністрацій;
  • перепідготовка і підвищення кваліфікації педагогічного складу;
  • розробка та вдосконалення навчальних планів, програм інших навчально-методичних матеріалів;
  • науково-методичне та інформаційне забезпечення навчального процесу.

Розширялася інфраструктура ЦЕНТРУ, що свідчило про затребуваність і ефективність його роботи. На 2016 рік ЦЕНТР – це 2 навчально-житлові корпуси для 150 слухачів; 5 аудиторій на 185 місць, 4 комп’ютерні класи; комп’ютерна лабораторія; фото- і відеостудія, фотолабораторія, відеомонтажна лабораторія, онлайн-студія, бібліотека тощо. ЦЕНТР став унікальним сучасним цілісним комплексом, на базі якого пройшли навчання тисячі керівників та спеціалістів податкової служби.

Директором ЦЕНТРУ 1996 року було призначено державного радника податкової служби 2-го рангу, кандидата економічних наук, доцента, відмінника освіти України   Накая Анатолія Івановича.  Тому в «народі» ЦЕНТР називають і нині ЦЕНТРОМ Накая.

У Музеї історії ДПУ зберігаються документи та фотоматеріали про багаторічну діяльність ЦЕНТРУ, які можна переглянути як тематичну музейну експозицію, так і під час загальної екскурсії.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!  Музей історії університету:

• приймає відвідувачів за попереднім записом щовівторка та п’ятниці з 13:00;
  • оглядові екскурсії у вихідні дні можливі за умови попередньої заявки упродовж робочого тижня, але не пізніше 14:00 п’ятниці;
  • якщо під час екскурсії оголошується повітряна тривога, група екскурсантів у супроводі екскурсовода зобов’язана спуститися в укриття до її завершення.

*Для попереднього запису та деталей звертайтеся за тел. +380 (98) 609 79 79 (Ольга Іванівна).

Тривалість екскурсії – 1:20 хв.