Ця картина має свою особливу історію.

Алмазна мозаїка викладена Іриною Чеховською - докторкою юридичних наук, професоркою, старшою науковою співробітницею, завідувачкою кафедри приватного права Державного податкового університету, у період з грудня 2022 по лютий 2023 року. Під акомпанемент роздумів та при тьмяному мерехтінні воскової свічі.

У квітах, зображених на картині, закарбовано страх та надію, лють та біль, відчай та віру в перемогу - усе те, що відчуває кожна українська жінка, в чиє життя несправедливо увірвалась війна.

Під час благодійного ярмарку, який було ініційовано Навчально-науковим інститутом права у травні 2023 року для збору коштів важкопораненому випускнику Володимиру Музиці, картину було придбано.

Згодом було прийнято рішення передати її до Музею історії університету як символ єднання, символ послідовності, символ майбутньої перемоги.

Нехай оживає історія у нашій творчості!

Нехай прийдешні покоління пам'ятають тих, хто її творив!

Від імені Навчально-наукового інституту права картину Музею історії університету передав заступник директора ННІ, к. ю. н. Ігор ГРИЦЮК.