23 жовтня 2024 року, на базі Національного транспортного університету відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні підходи у відновленні транспортної інфраструктури в особливих умовах воєнного стану: виклики та перспективи», в якій взяли участь представники Польщі, Словаччини, Литви, Хорватії, України.

До цього заходу долучились представники Державного податкового університету, а саме, здобувач вищої освіти за програмою «Проектний менеджмент» Сандулов Євген і доцент кафедри менеджменту та публічного управління Мартинович Наталія. Із доповіддю «Проєктний менеджмент як інструмент подолання викликів в сфері громадського транспорту» виступив Сандулов Євген.

В межах роботи другої секції, «Відновлення України на засадах сталого розвитку: європейський досвід, виклики та перспективи» Є. Сандулов обґрунтував доцільність використання проєктного менеджменту, як інструменту боротьби з загрозами та викликами породженими нестабільністю зовнішнього середовища, в сфері громадського транспорту. В якості аргументів було наведено результати досліджень вчених різних країн. Зроблено наголос на тому, що громадський транспорт, а точніше його модернізація, за рахунок впровадження інноваційних технологій, сприяє досягненню прогресу у стійкому розвитку України.

 

Крім того, докладчиком, було аргументовано першочерговість відновлення транспортної рейкової інфраструктури на засадах проєктної діяльності, оскільки ця практика є дуже поширеною в європейських країнах, про що свідчить досвід Берліну і Варшави, які через програму Connecting Europe Facility (CEF) залучають кошти з фондів ЄС на оптимізацію роботи громадського транспорту. Проєкти спрямовані на інтеграцію різних видів транспорту, підвищення інтероперабельності та впровадження інтелектуальних транспортних систем. Окрім цього, вони сприяють досягненню кліматичних цілей та розвитку сталої мобільності.

В якості основної переваги проєктного управління Є. Сандуловим було визначено можливість віджстежування ресурів в реальному часі.

Матеріал, який було презентовано під час конференції, є результатом досліджень здобувача в межах опанування дисципліни «Проєктне управління». Подібна форма проведення семінарських занять сприяє досягненню результатів навчання, визначених стандартом вищої освіти, формує компетентності, необхідні для подальшої професійної діяльності, а також навички і компетентності орієнтовані на досягнення глобальних цілей сталого розвитку до 2030 року, проголошених резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 25 вересня 2015 року № 70/1, визначених Указом Президента України від 30 вересня 2019 року № 722, забезпечує можливість формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувача, сприяє забезпеченню набуття соціальних навичок (soft skills).