До роботи форуму, який відбувся 18-20.10.2024 у м. Ямпіль на Вінниччині, доєдналася гарант ОП «Проектний менеджмент» Немировська О.В., к.е.н., доцент кафедри менеджменту та публічного управління.
Однією з ключових частин міжнародного форуму стала презентація проєктів, які реалізовують громади в період воєнного стану.
Модерація цієї панелі здійснювалася проєктною менеджеркою Асоціації ОМС «Кластер Шляхами Трипільської Праматері» та ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад».
Зі словами підтримки до учасників звернулися Марина Сидоренко, Національна менеджерка проєкту International Trade Centre, та Вікторія Стократюк, менеджерка програми «Громадянська стійкість» Міжнародного фонду «Відродження». Ця панель була присвячена презентації проміжних успіхів учнів шкіл проєктного менеджменту, а також пошуку нових партнерів та зацікавлених сторін для втілення їхніх ідей.
Учасники також мали можливість вдосконалити свої навички публічних виступів, презентуючи свої проєкти за 3 хвилини, описуючи їх мету, завдання, очікувані результати та бюджет. Серед презентованих ідей були наступні проєкти:
- Іванова Олена. Простір Пам’яті в селі Свидівок Будищенської ТГ: Наші Герої, Наша Гордість, Наша Вдячність. Мета: вшанування пам'яті загиблих героїв, які боролися з тим злом, що неодноразово загрожувало українському народу, а також започаткування ритуалу пам’яті серед жителів громади; формування культури пам’яті вшанування та розвиток патріотичного виховання молоді через створення Простору Пам’яті «Наші Герої».
- Гордійчук Світлана. Створення здорової нації у громадах Вінницької області за допомогою спортивного туризму. Мета: створити здорову націю через популяризацію серед молоді спортивного способу життя за допомогою спортивного туризму.
- Остапенко Ольга. Лікування душі через руки. Мета: створити простір, де буде проводитися глинотерапія для формування психологічно здорової спільноти, вивчення українських традицій, підтримки в колі «своїх», зменшення стресу та тривожності, зміцнення сімейних зв’язків.
- Разін Антон. Вуличний фестиваль Культура Черкас. Мета: сприяння культурному вихованню мешканців міста та найближчих громад, популяризуватиме сучасну та традиційну культуру Черкас.
- Гекалюк Людмила. КульТурУм. Мета: формування активної громадянської позиції мешканців громади та створення команди амбасадорів Умані через реалізацію комплексу заходів неформальної освіти з вивчення і популяризації культурно-історичної спадщини Уманщини.
- Архірєєв Олексій. Активна дискусія в Вапнярській громаді. Мета: Створення умов для активної дискусії в громаді для пошуку спільних рішень та їх втілення.
- Архипенко Олеся. З Україною в серці. Мета: Перехід основної діяльності громади від туристичної до реабілітаційно-рекреаційної.
- Поживатенко Анастасія. Black Sea Public Art. Мета: Сформувати екологічну свідомість серед населення Одеси та міжнародної спільноти, звертаючи увагу на захист Чорного моря через культурні та мистецькі ініціативи.
Форум продемонстрував, що спільна робота та обмін ідеями можуть стати рушійною силою для відродження українських регіонів та їхньої туристичної привабливості, навіть у період викликів.