21.05.2024, відповідно до Плану роботи державного податкового університету на 2023-2024 н. р. (наказ від 27.07.2023 № 851) кафедрою економіки та економічної безпеки Навчально-наукового інституту економічної безпеки та митної справи було проведено в online режимі науковий семінар на тему: «Цифрові платформи як бізнес-модель функціонування транснаціональних корпорацій».

Під час роботи наукового семінару ідентифіковано вплив сучасних трендів світової економіки на функціонування суб’єктів міжнародного бізнесу, зокрема транснаціональних корпорацій.

За допомогою методів порівняльного та економіко-статистичного аналізу, узагальнення та синтезу досліджено феномен цифрових платформ в економіці. Наведена класифікація цифрових платформ, що допомагає  надати комплексне уявлення про їх вплив.

Наголошено, що цифрові платформи дають змогу актив­но використовувати можливості диджитал-економіки, підвищуючи механізми взаємодії.

Було звернуто увагу на закономірностях, умовах та факторах національного та міжнародного характеру, що обумовлюють формування ефективних стратегій розвитку міжнародного бізнесу.