Навчальна лабораторія митного контролю та безпеки, товарознавчої експертизи
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДІЯЛЬНОСТІ
Навчальна лабораторія митного контролю та безпеки, товарознавчої експертизи (далі – лабораторія) є структурним підрозділом ННІ економічної безпеки та митної справи Державного податкового університету (далі – Університет), функціонування якої спрямоване на забезпечення та розвиток наукової, навчальної та методичної складової підготовки фахівців, організацію науково-дослідної та проектно-конструкторської роботи.
Діяльність лабораторії регламентується чинним законодавством, нормативно-правовими документами з вищої освіти, Статутом Університету, наказами ректора, розпорядженнями директора ННІ економічної безпеки та митної справи, планом роботи лабораторії, а також цим Положенням.
Лабораторія утворюється та ліквідується наказом ректора Університету.
Лабораторія впроваджує в освітній процес сучасні педагогічні методи оцінки знань здобувачів вищої освіти з використанням інформаційних технологій.
Лабораторія забезпечує формування фахових вмінь і навичок відповідно до освітньо-професійних програм підготовки фахівців, проведення досліджень у межах затверджених науково-дослідних тем та впровадження результатів досліджень у практичну діяльність, студентських наукових товариств/гуртків/клубів тощо.
Загальне керівництво лабораторією здійснює завідувач, якого призначає та звільняє ректор університету. Вимоги до претендента на посаду завідувача лабораторією регламентує посадова інструкція.
Завідувач лабораторії підпорядковується директору ННІ економічної безпеки та митної справи і несе повну відповідальність за результати її діяльності.
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЛАБОРАТОРІЇ
Основними завданнями Навчальної лабораторії митного контролю та безпеки, товарознавчої експертизи є:
1. Забезпечення умов для проведення лабораторних, практичних та семінарських занять, навчальних та виробничих практик щодо:
- аналізу сучасного стану сировинно-енергетичної бази найважливіших для економіки України галузей та визначення пріоритетних напрямків їх розвитку;
- дослідження асортименту промислової продукції;
- визначення техніко-економічних показників промислового підприємства та дослідження можливих шляхів мінімізації затрат;
- вміння здійснювати оцінку економічної, соціальної та екологічної ефективності галузей національної економіки.
- оцінки споживних властивостей та показників якості сировини, матеріалів, готової продукції;
- здійснення ідентифікації та визначення фальсифікації товарів;
- встановлення класу або групи товару;
- визначення найменування і приналежності товару (невідомого об’єкта), зокрема до виробів (речовин), ввезення/вивезення яких обмежено або заборонено;
- аналізу відповідності товару якісним характеристикам і технічному опису на нього;
- виявлення відхилення показників якості товарів від нормативних значень;
- встановлення коду УКТЗЕД з метою правильного нарахування мита та інших митних платежів;
- вміння самостійно поновлювати та доповнювати знання, удосконалювати вміння, набувати навички професійної діяльності.
- Систематичне оновлення та удосконалення навчально-лабораторної бази, технічних засобів навчання, комп’ютеризації та інформатизації навчального процесу, забезпечення умов для проведення професійних досліджень викладачами та здобувачами вищої освіти Університету.
- Забезпечення умов для проведення теоретичних і експериментальних досліджень, науково-дослідних/проектно-конструкторських робіт за науковими напрямами кафедри.
- Створення в лабораторії безпечних умов праці відповідно до вимог чинного законодавства.
ДОКУМЕНТИ ЛАБОРАТОРІЇ
- Положення про Навчальну лабораторію митного контролю та безпеки, товарознавчої експертизи
- План роботи лабораторії на 2024-2025н.р.