Кафедра кримінальних розслідувань
Освітні програми
- ОП Фінансові розслідування (Бакалавр)
- ОП Фінансові розслідування (Магістр)
- ОПП "Правоохоронна діяльність" другий (магістерський) рівень
Викладачі
- к.ю.н., завідувач кафедри Колосовський Євген Юрійович
- к.ю.н., доцент, доцент кафедри Калганова Олена Анатоліївна
- к.ю.н., доцент, доцент кафедри Амеліна Анна Сергіївна
- к.ю.н., доцент кафедри Мацюк Аліна Михайлівна
- к.ю.н., доцент кафедри Полуніна Лілія Валентинівна
- старший викладач кафедри Супруненко Анатолій Миколайович
- д.ю.н., професор, професор кафедри Тильчик Ольга Віталіївна
- к.ю.н., доцент, доцент кафедри Чигрина Галина Леонідівна
- к.ю.н., доцент, доцент кафедри Яцик Тетяна Петрівна
- к.е.н., доцент, старший науковий співробітник, доцент кафедри Рудая Марина Ігорівна
- д.держ.упр., к.т.н., доцент, професор кафедри Котух Євген Володимирович
Загальна інформація
Кафедра кримінальних розслідувань розпочала свою роботу 01 грудня 2021 року у результаті реорганізації і прогресивного розвитку навчального закладу у зв’язку зі створенням Навчально-наукового інституту економічної безпеки та митної справи і шляхом об’єднання кафедр фінансових розслідувань та оперативно-розшукової діяльності.
Кафедра фінансових розслідувань була створена наказом Голови ДПА України від 24 травня 2007 року № 305. За час свого існування кафедру очолювали: к.ю.н., доцент Чигрина Г.Л., д.ю.н., доцент Падалка А.М., к.ю.н., доцент Калганова О.А.
Історичний літопис кафедри оперативно-розшукової діяльності розпочинається з наказу Голови ДПА України від 01 липня 1997 року № 207. Першим начальником кафедри було призначено к.ю.н., доцента Гриценка В.В. У подальшому кафедру очолювали: к.ю.н., доцент Бірюков Г.М., д.ю.н., професор Мулявка Д.Г.
З 01 грудня 2021 року новостворену кафедру кримінальних розслідувань очолювала к.ю.н., доцент Калганова Олена Анатоліївна.
З квітня до серпня 2022 року кафедру очолювала к.ю.н., доцент Яцик Тетяна Петрівна.
З 15 серпня 2022 року кафедру очолює к.ю.н. Колосовський Євген Юрійович.
Метою діяльності кафедри є професійна підготовка висококваліфікованих фахівців, які володіють системою знань у галузі права, знайомі з сучасними науковими досягненнями цієї галузі, які можуть критично оцінювати та застосовувати на практиці теоретичні постулати та інноваційні методи, здатні розв’язувати складні спеціалізовані задачі у галузі права під час здійснення кримінальних розслідувань, кваліфіковано виконувати правозахисні, кримінальні процесуальні та оперативно-розшукові функції.
Освітні програми кафедри розроблено робочими групами фахівців у різних галузях права, що мають значний досвід наукової, викладацької, професійної діяльності. На кафедрі викладаються дисципліни, що забезпечують набуття як програмних результатів навчання, визначених стандартами вищої освіти за спеціальностями 081 «Право» та 262 «Правоохоронна діяльність», так і подальший розвиток компетентностей в інших галузях знань, зокрема економіки, аналітичної діяльності, інформаційних технологій.
Кафедра здійснює підготовку здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, а також бере участь у підготовці здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня за спеціальністю 081 «Право».
Навчання за освітніми програмами кафедри передбачає використання загальновідомих для застосування в освітньому процесі методів навчання, що довели свою результативність. Крім того, активно впроваджуються і новітні форми та методи навчання і викладання, зокрема дистанційні, які не тільки спонукають здобувачів вищої освіти до творчої пошукової діяльності, сприяють їхньому професійному становленню, дають можливість розвитку їхньої особистості, але й створюють умови для формування необхідних якостей для взаємодії в сучасному суспільстві. Значна увага приділена методам практичного навчання через складання процесуальних документів, проведення ділових ігор, відпрацювання професійних навичок на навчальних полігонах, тирі, при роботі зі спеціалізованим програмним забезпеченням.
Для забезпечення освітніх програм функціонують:
- Навчально-наукова лабораторія (навчальний полігон);
- Навчально-наукова лабораторія експертного забезпечення фінансових розслідувань;
- Навчальна лабораторія протидії корупції;
- Комп’ютерна лабораторія;
- Лабораторія протидії незаконному обігу підакцизних товарів;
- Аналітична лабораторія зі спеціалізованим програмним забезпеченням WizKey;
- Стрілецький тир.
На кафедрі функціонує Наукове товариство студентів «Детектив», метою діяльності якого є створення умов для розкриття наукового та творчого потенціалу осіб, які навчаються Університеті, розвиток в них наукового мислення і навичок дослідницької роботи, популяризація різних галузей науки, розвиток інноваційної діяльності.