Детальніше про кафедру фізичного виховання, спорту та здоров'я
Професорсько-викладацький склад кафедри.
На кафедрі працює 22 науково-педагогічних працівника, з них: 1 доктор наук (доцент), 13 кандидатів наук (з них 1 професори, 10 доцентів), 4 старших викладача (1 доцент), 4 викладач.
Підготовка фахівців.
Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» – підготовка фахівців з фізичного виховання і спорту, фізичної підготовки різних груп населення, які відповідають актуальним потребам сучасного суспільства та ринку праці.
Перспективи навчання.
Широка палітра універсальних і спеціальних знань дозволяє випускникам успішно знайти роботу у сфері спорту, організації відпочинку та розваг, у сфері освіти і виховання. Вони знайдуть себе і в таких видах діяльності, як:
діяльність професійних спортсменів і суддів, хронометристів, інструкторів, тренерів, спортивних викладачів та інших знавців, що приймають участь у підготовці спортсменів та атлетів;
участь у фізкультурно-оздоровчих заходах;
діяльність навчально-тренувальних центрів та баз, спортивних таборів з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту;
діяльність дитячих спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, шкіл олімпійського резерву;
діяльність дошкільних і шкільних навчально-виховних закладів;
надання послуг, пов’язаних зі спортом та ін.
Основним напрямком роботи науково-педагогічних працівників кафедри є:
- кафедра технологій оздоровлення та фізкультурно-спортивної реабілітації проводить практичні заняття та лекційний курс з фізичного виховання зі студентами серед факультетів університету.
- викладачі кафедри постійно беруть участь у загальнодержавних та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах тощо.
Основними завданнями кафедри є:
- залучення ЗВО університету до фізкультурно-спортивної діяльності з метою гармонійного розвитку та зміцнення фізичного і духовного здоров’я, підготовки до майбутньої професії;
- орієнтація на підготовку тренерів з виду спорту, отримання здобувачами вищої освіти систематичних теоретичних знань в галузі фізичної культури і спорту, із поглибленим вивченням теорії і методики тренувального процесу в обраному виді спорту, технологій оздоровчо-рекреаційної рухової активності.
- залучення до викладацької діяльності керівників та професіоналів, які працюють в системі професійного і дитячого спорту (провідних тренерів федерацій, спортивних-менеджерів, директорів дитячих юнацьких спортивних шкіл, центрів олімпійської підготовки та ін.).
Навчально-методична робота:
Науково-педагогічними працівниками кафедри здійснюється робота з метою повного забезпечення освітнього процесу:
робочі навчальні програми дисциплін;
конспекти лекцій;
методичні рекомендації до виконання кваліфікаційних та курсових робіт;
програми практик;
методичні вказівки до самостійної та наукової роботи здобувачів.
В освітньому процесі викладачі кафедри поєднують теорію з практикою, яка на високому рівні проводиться у різних сферах діяльності, необхідних для забезпечення навчально-тренувального процесу в організаціях, установах і закладах фізичної культури і спорту, організація і проведення рекреаційно-оздоровчих заходів для забезпечення масової, спортивної та оздоровчої фізичної культури, спрямованої на покращення загального стану організму людини.
Наукова діяльність:
Науково-педагогічні працівники кафедри вдало завершили наукову тему: «Національний вид спорту хортинг як засіб фізичного виховання студентів» номер державний реєстраційний 0118U001989. Затверджений звіт на Вченій раді Університету 25 березня 2021 р. № 4.
В жовтні 2021р. затверджено нову науково-дослідну роботу на тему: «Підвищення фізичної працездатності різних груп населення в процесі занять фізичною культурою і спортом» номер державної реєстрації 0121U113261 від 11.10.2021р.
Науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти постійно приймають участь у організації і проведені наукових заходів, як на базі кафедри:
- щорічний круглий стіл на тему: «Розвиток фізичних і психічних якостей у спортсменів»;
- щорічний круглий стіл на тему: «Моделювання та прогнозування навчально-тренувального процесу на різних етапах підготовки спортсменів»;
- щорічний науково-методичний семінар в рамках виконання ініціативної теми кафедри технологій оздоровлення та фізкультурно-спортивної реабілітації: «Сучасні перспективи розвитку фізичної культури і спорту в Україні»;
- щорічна міжнародна науково-практична конференція на тему: «Підвищення фізичної працездатності різних груп населення в процесі занять фізичною культурою і спортом»;
Університету:
міжнародному податковому конгресі;
за межами Університету:
методологічний семінар «Розвиток обдарованої особистості: світовий та вітчизняний контексти»;
Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Фізичне виховання, спорт та здоров'я людини: досвід, проблеми, перспективи (у циклі Анохінських читань)»;
Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми та перспективи розвитку фізичного виховання, здоров’я і професійної підготовки майбутніх фахівців з фізичного виховання та спорту»;
Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції та перспективи розвитку якісної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту в умовах ступеневої освіти».
Залучаються науково-педагогічні працівники кафедри, здобувачі вищої освіти та тренери до прослуховування курсів лекцій у вебінарі, що організовуються і проводяться:
- Міністерством молоді та спорту України;
- Національним олімпійським комітетом України на теми: «Сучасна система психологічного забезпечення підготовки спортсменів: проблеми психокорекції», « Олімпійський рух в Україні: історія і сучасність» тощо.
Наші спортивні досягнення:
Наявна в Університеті матеріально-технічна база дозволила сформувати на базі кафедри технологій оздоровлення та фізкультурно-спортивної реабілітації і центру студентського спорту потужну спортивну школу з підготовки спортсменів міжнародного рівня, серед яких переможниця Олімпійських ігор 2014 року в Сочі, срібний призер Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні, чемпіони світу та Європи, чемпіони України, переможці та призери міжнародних змагань з вільної боротьби, бойового самбо, дзюдо, боксу, хортингу, таеквон-до ІТФ, футболу, футзалу, пауерліфтингу, військово-спортивного багатоборства, гирьового спорту, армреслінгу, настільного тенісу, регбі, карате-кіокушинкай, баскетболу, волейболу, спортивного туризму, шахів і шашок та ін., які після закінчення навчального закладу поповнюють ряди відомств та структур сфери фізичної культури і спорту.
За час існування з 2019 року ОПП «Фізична культура і спорт» навчалось і навчається:
Заслужений майстер Спорту України – 1 чол. (Хаммо Я)
Майстер спорту України міжнародного класу – 4 чол. Лисенко А., Поєдинок І. Ющенко В. (вступ 2021р ), Водолазький С. ( вступ 2019), Сергієнко М. (вступ 2022).
Майстер спорту України – 10 чол.
Кандидат у майстри спорту України – 18 чол.
Наша гордість: Яків Хаммо – учасник ХХХІІ Олімпійських Ігор в Токіо 2020 (5 місце). Бронзова медаль Чемпіонату світу серед юніорів у Форт-Лодердейлі (2014 рік); золота медаль Юніорського чемпіонату Європи у Бухаресті (2014 рік); бронзова нагорода на Перших Європейських іграх у Баку (2015 рік); бронзовий призер Чемпіонату світу у Астані (2015 рік); золота медаль на турнірі Grand-Slam з дзюдо у Баку (2016 рік); перемога в Молодіжному чемпіонаті Європи у Тель-Авіві (2016 рік), золото завершального сезону Гран-прі в Гаазі (2018 рік) та срібло на турнірі з дзюдо серії Grand Slam в Абу-Дабі (2019 рік).
Анна Лисенко - учасник ХХХІІ Олімпійськиї Ігор в Токіо 2020 (9 місце).
Срібна призерка жіночого чемпіонату Європи (Болгарія-2019). 5-е місце чемпіонату Європи з боксу серед жінок (Мадрид-2019). Неоднаразова чемпіонка та призерка Чемпіонату України.
Співпраця з установами.
Наші партнери і роботодавці: Громадська організація Відділення Національного олімпійського комітету України в Київській області, ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек»; Київське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України; Відділом освіти Бородянської районної державної адміністрації; Управління освіти, молоді, спорту та національно-патріотичного виховання виконавчого комітету Малинської міської ради; комунальний заклад Київської обласної Ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки»; Управління освіти і науки Ірпінської міської ради; відділ освіти Бучанської міської ради; Федерація бойового самбо України; Всеукраїнська громадська організація «Українська федерація хортингу»; Громадська організація «Київська обласна Федерація боксу»; Всеукраїнська громадська організація «Федерація Комбат Дзю-Дзюцу»; Громадська організація Федерації дзюдо Ірпінського регіону; Всеукраїнська Федерація Фрі-файту та контактних єдиноборств.