Державний податковий університет розташований неподалік від столиці України Києва у мальовничому місті Ірпінь, що потопає в зелені правічних дубів, струнких сосен та білокорих беріз і оспіваний багатьма славетними діячами культури і мистецтв. Понад сторічна історія ДПУ розпочалася зі створення 16.07. 1921 УКРАЇНСЬКОГО ТОРФ'ЯНОГО ТЕХНІКУМУ.

У третій половині ХХ сторіччя особливе значення для вирішення паливної проблеми країни мали торфорозробки. Так, протягом 1914 — 1920 рр. виробництво торфу в країні збільшилося у сім разів. Зросла потреба у підготовці кадрів для торф’яної промисловості. Постановою колегії Губпрофу № 4587 від 16 липня 1921 року було створено Український торф’яний технікум ім. Артема. Він розпочав свою роботу в Києві по вулиці Тимофіївській, 12 (нині вулиця М. Коцюбинського).

Райвідділ Спілки гірників з радістю сприйняв відкриття технікуму як першої школи виховання кваліфікованих пролетарських спеціалістів-керівників торф’яної промисловості та побажав процвітання юному дітищу — майбутньому велетню.

З перших днів підготовку кадрів для торф’яної промисловості здійснювали відомі на той час спеціалісти: два академіки — М. В. Птуха, А. А. Тутковський, та 14 професорів — О. О. Александров, Є. В. Опоков, М. Г. Чоботарьов, Ф. Ф. Садовський, В. І. Борзиловський, К. К. Семінський, А. І. Альдингер, Г. Г. Де-Метц, Е. Кельман, О. П. Артем’євський, А. В. Круковський, О. Я. Стунін та ін.

Державному податковому університету побажаємо процвітання і великого майбутнього!