Продовжуємо Вас знайомити з викладанням магістрам економічних спеціальностей курсу-тренінгу «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації» в Державному податковому університеті, в рамках міжнародного грантового проєкту ERASMUS Programm Jean Monnet.

Наразі керівником проекту, д.е.н, професором Наталією Мацелюх завершено викладання курсу лекцій та практичних занять за змістовним модулем 2 «Сталий розвиток міст та регіонів ЄС».

На першій лекції за темою «Регіональна політика сталого розвитку ЄС» лектором акцентовано увагу на імплементації політик сталого розвитку на регіональному рівні, зокрема наголошено, що ефективність таких політик залежить від інституційних передумов; результативність в країнах-членах ЄС досягається завдяки стратегічному плануванню та програмно-цільовому підходу.

Друга лекція на тему «Політика сталого розвитку міст в умовах децентралізації» була присвячена сталим моделям розвитку міст у взаємозв’язку з політичною, адміністративною та фіскальною децентралізацією в ЄС.

На наступних лекціях майбутні магістри мали можливість ознайомитися із інтерактивним сайтом ЄК щодо методик оцінювання та аналізу екологічних , економічних та соціальних індикаторів сталого розвитку міст і регіонів в динаміці.

Практичні заняття відбувалися в групах магістрів ЕМРМ-22-1,  ОМА -22-3, ОМА -22-5, ОМО 22-1, ОМУ-22-2, ОМУ 22-6.

Студенти прокачали навички планування операційних цілей в контексті інтегрованих політик міського розвитку  та  ознайомилися зі  стандартами ISO. Практичний кейс «Регіональні політики» побудований на показниках політики згуртованості ЄС - 2022. Кейс « Європейське місто майбутніх поколінь» (12 пріоритетів міської політики )передбачав конкурс робіт з побудови стратегічних ініціатив сталого розвитку окремо взятого міста із застосуванням інструментарію штучного інтелекту та візуалізації.

На завершення змістовного модулю 2 студенти успішно написали фінальний тест на отримання сертифіката учасника міжнародного проєкту та представили конкурсні роботи міст майбутнього .

Запрошуємо долучатися до наших активностей ! З нами завжди цікаво !

Відновлюємо і розвиваємо  Україну як європейську країну разом!

Щоб бути інформованим надалі, радимо підписатися й слідкувати за реалізацією грантового проєкту на нашій сторінці у Facebook та сайті Університету.