24 листопада 2023 здобувачам вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП «Митна безпека», група ПБМБ-20-1, а також здобувачам вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП «Правове забезпечення митної безпеки», група ПММБ-23-1 було презентовано лекцію на тему «Митний бог і гарантії» (лекція 5), в ході якої вони ознайомилися із розділом ІІІ Митного кодексу Європейського Союзу, розглянули питання виникнення митного боргу і гарантії погашення можливого або наявного митного боргу, проаналізували процедури стягнення, сплати, повернення від сплати суми ввізного мита або вивізного мита, з'ясували процедуру погашення митного боргу.

На семінарському/практичному занятті здобувачі прийняли активну участь в обговорені питань: підстав виникнення митного боргу (при ввозі, при вивозі), визначення місця виникнення митного боргу, часового обмеження і порядку сплати суми боргу, гарантії погашення, строку давності митного боргу, нарахування пені, а також погашення митного боргу.

Крім того, здобувачами вирішувалися практичні вправи за вказаною тематикою. Під час семінарського заняття викладачем було застосовано кейс-метод або метод ситуаційних прав, що успішно застосовується на митному факультеті Освітньо-наукового центру BWZ Münster.

Дякуємо здобувачам, що долучилися до лекційного заняття і прийняли активну участь у вирішенні практичних завдань, а також за бажання поринути у професійне середовище під час розгляду кейсів, зворотній звʼязок та віру в те, що, українська митниця стане сучасним державним органом із швидким і зручним сервісом для обслуговування міжнародної торгівлі та бізнесу.

Деталі на сторінці кафедри АППМБ у вкладці «Міжнародні гранти» / Програма Еразмус+: Жан Моне Модуль «Митне право ЄС».

Матеріали Модуля розмішені на платформі дистанційного навчання Moodle.

The information reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein

Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible for them