7 лютого 2024 року в рамках міжнародного грантового проєкту ERASMUS+ Programm Jean Monnet «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації» доцент кафедри публічних фінансів Тетяна КОЛЯДА прочитала лекції для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня груп ОМУ-22-1 та ЕМРМ-22-1 на тему «Політика сталого розвитку міст ЄС» за змістовним модулем 2 під назвою «Сталий розвиток міст та регіонів ЄС».

Під час лекції були розглянуті наступні питання:

1. Передумови та ініціативи ЄС щодо запровадження політик сталого розвитку міст.
  2. Міський порядок денний для ЄС.
  3. Основні концептуальні моделі в реалізації політик сталого розвитку міст ЄС
  4. Індикатори оцінки сталого розвитку міст ЄС.
  5. Адаптація політик сталого розвитку міст ЄС до умов України.

Лектор, використовуючи інфографіку, цікаві історичні факті, статистичні дані, рейтингові оцінки тощо, розкрила переваги та кращі практики реалізації політики сталого розвитку на прикладі міст ЄС; визначила пріоритетні напрями міського порядку денного країн ЄС на найближчу первпективу; навела методику розрахунку та характеристику основних індикаторів оцінки сталого розвитку міст ЄС; визначити перспективи адаптації політик сталого розвитку міст ЄС до умов України та окреслила основні ризики на цьому шліху.

На практичних заняттях студенти спробують самостійно розрахувати показники/індекси децентралізації міст України, порівняти їх з аналогічними індексами міст ЄС, визначити напрями гармонізації отриманих показників.
Також студентам будуть запропоновані кейси стосовно еволюції політики сталого розвитку міст ЄС та визначення «ціни» цінностей (цілей сталого розвитку) ЄС, де вони мають обґрунтувати власну позицію.

Запрошуємо студентів та зацікавлених осіб долучитися до наступних лекцій та практичних занять навчального тренінг-курсу, що дозволять поглибити знання про процеси децентралізації, що відбуваються в Україні, через призму кращих практик реалізації політики сталого розвитку міст ЄС.

До нових зустрічей!