19 та 20 березня 2024 року в рамках міжнародного грантового проєкту ERASMUS+ Programm Jean Monnet «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації» доцент кафедри публічних фінансів Тетяна КОЛЯДА прочитала лекції для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня груп ОМА-23-1, ОМО-23-1 та ЕМРМ-23-1 відповідно на тему «Креативна економіка як чинник сталого розвитку міст та регіонів ЄС» за змістовним модулем 3 під назвою «Інструменти та чинники сталого розвитку міст та регіонів ЄС».

Під час лекції були розглянуті наступні питання:

1. Сутність та складові креативної економіки ЄС.
  2. Регіональна структура креативної економіки ЄС.
  3. Тенденції креативного розвитку міст країн ЄС.
  4. Роль креативної економіки у забезпеченні сталого розвитку ЄС.

Лектор, використовуючи інфографіку, цікаві історичні факті, рейтингові оцінки тощо, розкрила сутність та об’єктивні причини виникнення креативної економіки в світі; визначила ознаки, стейкхолдерів та показники вимірювання креативної економіки; проаналізувала інструменти розвитку креативної економіки; розкрила сутність, складові елементи та пріоритети концепції інтегрованого розвитку міста; визначила роль креативної економіки в сучасному світі; навела модель сучасної креативної економіки.

На практичних заняттях здобувачі вищої освіти спробують самостійно визначити Топ-10 креативних міст Європи, запропонувати перелік міст в Україні, які мають потенціал до реалізації на практиці стратегії інтегрованого розвитку міста.
Також студентам будуть запропоновані кейси стосовно аналізу індикаторів реалізації Програми «Креативна Європа» та оцінки показників ефективності функціонування креативних міст ЄС, де вони мають обґрунтувати власну позицію.

Запрошуємо здобувачів вищої освіти та зацікавлених осіб долучитися до наступних лекцій та практичних занять навчального тренінг-курсу, що дозволять поглибити знання про політику сталого розвитку ЄС задля адаптації кращого зарубіжного досвіду для міст та регіонів України в умовах децентралізації.

До нових зустрічей!