За підтримки Програми Еразмус+ в період з 14 жовтня по 30 листопада 2024 здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Митна безпека» група ПБМБ-21-1, до яких долучилися окремі здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Правове забезпечення митної безпеки» група ПММБ-24-1 успішно опановували курс Митного права ЄС обсягом 40 годин (1,3 кредити ЄКТС).
Модуль було розроблено за допомогою німецьких партнерів з Освітньо-наукового центру BWZ Münster, зокрема доктора, професора Лотара Геллерта. Під час викладання модуля використовувалися теоретичні і практичні матеріали митного факультету, а також кейс-метод або метод ситуаційних прав, що успішно застосовується у BWZ Münster / Вищій Федеральній школі публічного управління галузь Фінанси.
2 грудня здобувачами групи ПБМБ-21-1 успішно складені підсумкові тести з курсу. За успішне опанування освітнього модуля «Митне право ЄС» в межах програми Еразмус+ напряму Жан Моне обсягом 40 академічних годин (1,3 кредити ЄКТС) студенти групи у повному складі отримали сертифікати.
Крім того, протягом другого проектного року відповідно до Грантової Угоди № 101083978 – EUCUSTOMSSTU було розроблено практичні і тестові завдань до третьої частини модуля, здійснено запис відеолекції, а також розроблено Studienbrief (Study guide) з елементами конспекту лекції для дистанційного вивчення курсу здобувачами вищої освіти. Всі заплановані активності другого проектного року були вчасно виконані протягом 2023-2024 років.
Приємною подією у вересні 2024 року стало проведення Дня митниці Німеччини, анонсоване Генеральною митною дирекцією у місті Дармштадт, до якого долучилися координаторка проєкту "Митне право ЄС" Ірина Петрова і студентка другого курсу Університету Ірина Блюс. В ході візиту відбулося ознайомлення з різноманітним спектром завдань, що виконуються митниками Німеччини.
Український журнал Woman у випуску за липень 2024 опублікував інтервʼю з координаторкою та виконавицею проєкту «Митне право ЄС» Іриною Петровою про реалізацію проєкту в умовах воєнного часу, співпрацю з деканом та викладачами митного факультету в Мюнстері (ФРН) та академічну мобільність в рамках проєкту.
Дякуємо здобувачам за активну участь в опануванні модуля, зворотній звʼязок та віру в те, що Україна і нова українська митниця на тлі взаємодії та допомоги партнерів стане сучасним державним органом із європейською інфраструктурою, швидким і зручним сервісом для обслуговування міжнародної торгівлі та бізнесу.
*This project has been funded with support from the European Commission under the Erasmus+ Programme. This publication [communication] reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
*Цей проєкт фінансується Європейською Комісією в рамках програми Erasmus+. Ця публікація [повідомлення] відображає лише погляди авторів, і Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в ній.